Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy laptopon nincs USB-C...

Ha egy laptopon nincs USB-C port akkor nem lehet tölteni külső akkumulátorról?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele hogy egy laptop töltéséhez nem elég egy egyszerű powerbank, hanem erősebb kell. Tudom azt is hogy az USB-C laptopokat lehet tölteni akkumulátorról. De ha nincs rajta USB-C, hanem hagyományos kerek fejű kábellel töltöm akkor nem tudom tölteni powerbank-ról? Vagy ha lehet, akkor hogyan?

2018. nov. 2. 00:42
 1/5 anonim ***** válasza:
2018. nov. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jézus, ez a kérdés :D
2018. nov. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudsz rendelni ilyen kerek fejű kábelt, amelynek egyik vége kerek, másik pedig hagyományos USB, azt be tudod dugni bárhova.

Alaposan meg kell nézni, mert az USB 5V-t ad le, így a töltők is, az átlagos töltő pedig olyan 17V vagy e körüli feszültséggel mennek és a leadott amper is nagyobb.

Sajnos kissé laikus vagyok a témában. :-(

2018. nov. 2. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel a szokványos power bank USB-kimenetű és csak 5 V-ot ad le, áramból sem sokat, azzal nem tudsz táplálni vagy tölteni olyan laptopot, ami jóval többet igényel.


Az USB-C támogatja az emelt feszültségű töltést / táplálást egészen 20V / 5A, azaz 100 W-ig.


Ez természetesen adatkapcsolat útján áll be, vagyis csak olyan eszköz kap nagyobb feszültséget, amelyik kéri is, hiszen egyébként lefüstölnének dolgok. Alapból 5 V-ra áll be, csak utána kapcsol feljebb.

2018. nov. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 2. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!