Mi az a PEN vezető?

Figyelt kérdés
Sok helyen látom, hogy szét kell választani a PEN vezetőt. De most akkor ez két külön ér? Az én lakásomba 3 ér jön be. Egy fekete egy kék meg egy piros. Melyik a PEN vezeték?

2018. nov. 4. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:

PE (protective earth) N (neutral).

A trafótól ez egyben jön a lakásba (PEN), ahol a mérő után kettéágazik.

De azt innen nem látom át, hogy te miről beszélsz, hol van a mérő stb.

2018. nov. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A beszélgetésnek úgy lenne értelme, ha tudnánk, tisztában vagy-e a nullázás (TN rendszer) fogalmával
2018. nov. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Annyi érdekelne hogy a PEN vezető az egy ér vagy kettő.
2018. nov. 5. 08:20
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Hagyjuk. :)
2018. nov. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

"Annyi érdekelne hogy a PEN vezető az egy ér vagy kettő."


Ne viccelj, nem fogtad fel az első hozzászólásom értelmét, akkor mit akarsz az árammal?


De még csak böfögni sem bírtál rá valamit, nem ám megköszönni, amit én ugyan soha nem várok el egy fórumom, de illik legalább valamit köhögni, hogy mégis mi van, érted, nem érted vagy ilyesmi.


Nézegesd a színeket, csak egy profi nem azt nézi. Hanem hová vezet, honnan jön. Színekre soha nem szabad adni, mert nem tudhatod, hogy valaki, valamikor hogyan ütött a hasára, amikor bekötötte.

2018. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. De nem értem.

Tudom melyik a fázis, a föld és a nulla. Én arra tippeltem hogy a nulla és a föld összekötve lehet a PEN. Persze lehet hülyeséget írok. De nyilván azért kérdeztem mert nem tudom. És nyilván nem a gyerekem elektromos ágymelegítőjét tervezem. Csak informálódok. Próbálom megérteni.

2018. nov. 5. 14:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom már szóismétlés nélkül elmondani #1 válaszom, de ha nem tudod vizualizálni, akkor itt le is van rajzolva:

[link]

2018. nov. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ide akartam eljutni én is. :D
2018. nov. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!