Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kikapcsolás után világító lámpa?

Kikapcsolás után világító lámpa?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy Eglo márkájú 57 centis plafonra szerelhető távirányítós LED lámpát. A régi csillárt cseréltem vele ami kb 100 éves kábelekkel lett bekötve és ahhoz hogy kicseréljük teljesen , hogy újra fali kapcsolóval lehessen használni lámpát szét kellett volna kissé verni a falat, de nem rég lett felújítva.


Szóval lényeg, ez az Eglo lámpa ami tegnap lett bekötve, tök jól világít meg minden DE (számomra) hatalmas probléma, hogy ha kikapcsolom van egy halvány fénye, nappal nem látható, de éjjel... mintha hold alatt aludnék. Fogalmam nincs , hogy kéne megoldjam és a papírjai között nincs semmi infó erről, csak garancia van meg a távirányító gombjai de azon sincs semmi ilyesmi... Szóval éjjel világít a lámpa és nagyon zavar. Erre valami megoldás??



2018. nov. 9. 16:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége a falikapcsolónak (lehet akármilyen), ha az úgyis állandóra be van kapcsolva, vagyis csak a lámpa távszabályzóját használják.

Épp ezért kínos a gyártmányra nézve, hogy a saját szabályzója a saját lámpájához való, tehát annak normálisan működni kellene.

Most itt nem arról van szó, hogy nem tudnék elektronikai tippeket adni, műterhelés ilyesmi, de ez egy komplett szerkezet, ennek így kellene működni, ahogy van.

Fázist említettem, testet kap, más mozgástér nincs ilyenkor (ha a földelés, tényleg az).

2018. nov. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Valszeg mivel távirányítós soha sincs kikapcsolva mechanikusan (mint a régi csillár egy billenőkapcsolóval)az áramból az elektronika csak készenléti állapotban van mint pl.egy tv készülék,ha egy kicsit is tervezési vagy más hibás akkor egy kis kósza feszültség eljut a ledekhez és az már elég hogy derengjenek.

Állítólag ez megszokott dolog a ledlámpákkal kapcsolatban, csak a derengés mértéke a kérdés,hogy mennyire látható,mennyire van szem előtt stb.

2018. nov. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

12.


Igen ez így érthető :| találkoztam is már ilyennel, bár ismerősömnek neon lámpával volt ilyen, semmi probléma nem volt de egy idő után elkezdett világítani ha le is kapcsolta, aztán egyre erősebben, azt hiszem ott ténylegesen vezeték hiba volt

2018. nov. 9. 18:33
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen van, ha fordítva van a fázis meg a nulla, akkor dereng, egyébként nem.

Próbáld ki, fordítsd meg.

2018. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Nálam egy neonlámpa derengett kikapcsolás után is, ott egyszerűen csak megfordítottam a konnektorban a villát, és megoldódott. A kertben viszont van két ledes reflektorom is, amelyek közül az egyik néha dereng - viszont az nem zavar senkit, mert ugye kint van. A villanyszerelő szerint valamicske "kóbor" áramot kap, és ez már elég a ledeknek, hogy világítsanak.
2018. nov. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"A villanyszerelő szerint valamicske "kóbor" áramot kap,"

Az áram nem kóborol.

Betartja a fizika törvényeit.

2018. nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!