Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Logitech g25 potméter csere?

Logitech g25 potméter csere?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy kérdésem lenne. Sajnos mai nap a logitech g25 kormányom pedálában az egyik potméter felmondta a szolgálatot.


Véletlenűl valaki nem talált egy aladót ami jó is hozzá?

Vagy sima(szerintem nem) poti is jó hozzá?

Pár dolgot találtam, de nem igazán tudok velük mit kezdeni.


[link]


[link]


Gari nincs már rá.

Előre is köszi a segítséget.



2018. nov. 21. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első linken közönséges 10 kohm lineáris potmétert ajánlanak hozzá, noha az eredeti a szokásosnál speciálisabb, 180°-os szénpályával rendelkezik.

Ennek ellenére úgy gondolják, hogy a standard potméter is jó helyette.


Megjegyezném ugyanakkor, hogy a potméterek nagyon gyakran jól javíthatók, akár befújással (tisztító és kenő kontakt spray) esetleg szétszedés, tisztítás útján.


Tovább megyek, én jellemzően laikus butaságnak tartom a felesleges cserét. Ebben az esetben súlyosbító, hogy az eredeti egy speciélis potméter, ezért is kár kidobni, hacsak nincs valóban javíthatatlan problémája.


De erről annyit, hogy én javítottam már szakadt potmétert is, vezető festékkel. Tehát még azt is meg tudtam menteni. Ez pedig egy pótolhatatlan tolópotméter lett volna.

2018. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha le is kopott a szén, elég az érintkezőt meghajlítani hozzá.
2018. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!