Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Wish alkalmazást nem értem?

Wish alkalmazást nem értem?

Figyelt kérdés
Mindenhol reklámozzák hogy csomó mindent olcsón meg lehet venni, letöltöttem, utána egyből ingyen ajánlott dolgokat. Ez csak nekem furcsa? :D Ebből hogy jön nekik profit?

2018. nov. 21. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy nincs ingyen. Rengeteg olyan pszichológiai trükköt alkalmaz az oldal ami növeli a vásárlási hajlandóságot, és az EU-ban tiltva is van fogyasztóvédelmi okokból, de ott kínában ez mehet.


Az ingyen terméknek az a trükkje, hogy nincs ingyen, hanem a termék árát szállítási költségnek tüntetik fel. Kínából alapvetően nincs a vevő által kifizetett postaköltség, mivel az állam támogatja az exportot. Viszont egy pár dolláros terméket csak úgy lehet kamu-ingyen eladni, ha azt állítják hogy csak azt a pár dolláros postaköltséget kell kifizetned. A valóság az, hogy ingyenesnek beállítva rávetted hogy vegyél meg valamit, amit eredetileg nem akartál, mert az árát más formában tüntetik fel. Na az ilyenekből jön a profit.


A másik trükk a felárazás, azaz nem létező hatalmas eredeti árat tüntetnek fel, és arról "akciózzák" le a terméket. Nagyon jól hangzik hogy egy termék most csak 5 ezer forint 50 ezer helyett, és azt hiszed hogy példátlan akciót fogtál ki amit gyorsan meg kell venni, amíg ott van. A valóság: az 500-1000 forint értékű terméket adják el 5 ezerért, tehát azon az eladónak már eleve rajta van a haszna, a maradék kamu 45 ezer pedig a nem létező akció aminek bedőlt a vásárló.

Ugyanilyen kamu a "villámakció" nevű dolog ami még vissza is számolja az akció lejártát, hogy ne legyen sok időd gondolkodni a vásárláson, majd csodás módon a lejárt akció ugyanúgy újraindul 2 naponta.

2018. nov. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen, nagyon jól összefoglalta első válaszoló.

Munkatársaim is onnan rendelgetnek állandóan, tök gagyi cuccokat, nem is használják csak olcsó,meg csak ennyi meg annyi a szállítási költség, közben meg ingyenes amúgy.

2018. nov. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!