Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség a háztartásokba...

Mi a különbség a háztartásokba gyártott VHS video és a stúdiókban használt nagyobb méretű VHS videomagnó közt?

Figyelt kérdés
2018. nov. 22. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A studiókban nem VHS-t használtak. Beta volt a legelterjedtebb.
2018. nov. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vagy U-matic, dátumról függően...


A stúdió VHS, a masszívabb kialakításán túl, rendelkezett ezekkel:

[link]

[link]

[link]

[link]


A studiomagnók számlálója nem csak percet és másodpercet, hanem képkockát is jelez.

Ezen kívül minden szalagos stúdió bejátszó és rögzítő pontos pre-roll funkciót is kapott. Erről nem találtam linket. A lényeg, hogy vágásnál a vágópontból a bejátszó és a felvevő egyaránt visszacsévél egy keveset, hogy a vágópontot már együttfutva, szinkronban érjék el.

Minden broadcast videó vezetékes "távvezérlő" csatlakozást is kapott vágópulthoz vagy keverőhöz.

2018. nov. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóak viszonylag jól leírták, de én is kiegészítem ahogy tudom.

A házi vhs magnók kissé trehányabb kivitelűek, előfordul hogy ha kikopik, akkor meggyűri a szalag szélét, remegni fog a szalag, nem lesz olyan minőségű a felvétel, stb.

A professzionális felhasználásra készített studió videomagnók strapabíróbbak, a szalagot is picit jobban kímélik, a tekerés sebessége is finomabban szabályozható. Aztán ugye a kijelzőjén képkockaszinten követhető a lejátszás. Ha egy otthoni videon megállítod a lejátszást, akkor a kép remeg, szemcsés, csíkos, stb, amíg egy studió videon akkor is teljesen sima és zajmentes (annyira azért nem lesz pengeéles a vhs-nél, a technológiának ott is megvannak a korlátai). A még drágább kivitelűeknél lehetséges hogy van benne digitális utófeldolgozás is, azok valamivel élesebb képet produkának lejátszás közben is.

2018. nov. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!