Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 18650-es Lithium cellákra...

18650-es Lithium cellákra szabad forrasztópákával drótot rögzíteni?

Figyelt kérdés
Az eredeti cellákon egy kis fém lapka volt ami mint ha tűvel lett volna hozzáütve a cella végéhez, de most szeretnék egy új powerbankot építeni a régi töltőáramkörével és két új cellával. Ugyanakkor az a lapka ami rá volt rögzítve a benne lévő cellákra már nincs meg, és csak forrasztópákával és ónnal tudnám rögzíteni a drótokat a cellákra, csak attól félek hogy igaz hogy csak 2-3 másodperc az egész, hogy a páka hője nem-e fogja károsítani a cellákat?

2018. nov. 26. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Láttam sok szerelgetős videót a Youtubeon és szabad rá drótot rögzíteni.
2018. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
#1 hallgass az elsőre, aki már látott youtube videót az mindent látott és mindenhez is ért.
2018. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Wadmalac ***** válasza:

Hát én nem kockáztatnék.


[link]

2018. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lenne olyan tapasztalt szakemberekre hallgatni, aki már eleve pákával a kezében született és forrasztott már 18650 akkut is. Mint például e sorok írója.

Csak ésszel kell csinálni, nagyteljesítményű pákával, ami olyan gyorsan elvégzi a feladatot, hogy cellának szinte nincs is ideje megmelegedni.

Felületet előkészíteni, felcsiszolni, gyantázni, hogy hamar ráfusson az ón.


Vezető ragasztó van nekem is, az ilyesmire nem való.

2018. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
30W-os pákám van szinte tűhegyes fejjel, és 0,6mm vastag ónnal szoktam dolgozni. Forrasztás az megy, csak abban nem voltam/vagyok biztos hogy tesz-e benne kárt az a kb 2-3 másodperces forróság egy gombostűfejnyi ponton. Egyébként még nincsennek meg a cellák, tegnap rendeltem Ebay-ről 8600mah-s cellát.
2018. nov. 26. 15:10
 6/12 anonim ***** válasza:

Pedig 30 W gyenge lesz szerintem, tűhegytől pedig rögtön elvonja a hőt a cella, annak kevés a hőtároló képessége.

A cseh pillanatpáka alapból 75 W, de még az is kevés.

Úgy jó, hogy kb. feleakkora hegyet hajtok rá, amitől megnő a teljesítménye, de tönkre nem megy, mert ezek nagyon strapabírók, meg egyébként sem tart sokáig a terhelés.

A pillanatpákára alapból 40 mm hosszú hegy való, 1,5 mm2 rézhuzalból, tehát ehelyett kell rövidebb.

Keresztmetszet lehet ugyanannyi, bár én kísérleteztem már vastagabbal is.

Nyilván egy ilyen huzalból készült hegy sem tárol sok hőmennyiséget, de azt pótolni tudja a megfelelő teljesítmény.

2018. nov. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

8600mah ?

Bruhaha.

2018. nov. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Másik válasz írásakor nem is figyeltem a kapacitást, de az úgy nem lesz jó, vehetsz esetleg egy ZB2L3 kapacitásmérőt is, hogy kiderüljön az igazság:

[link]

2018. nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8,6 amperórás 18650 fizikailag lehetetlen, nincs ilyen. Amit 3,5 amperóra felettinek írnak, az már kb. mind kamu. Vagy az alatt is :)


A probléma ott van, hogy mire az ón megfut rajta, addigra úgy át fogod forrósítani, hogy károsodhat. Vegyél forrfüleset.

2018. nov. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, az egész cirkusz és szenvedés árából kijönne egy eredeti, számlás, garanciás, kiváló minőségű Xiaomi 10 ezres powerbenk 5 ezerért?
2018. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!