Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gearbesten, ha priotity...

Gearbesten, ha priotity line-t válsztok, vámolják (vagy áfázzák) a csomagot?

Figyelt kérdés
Igen számos cikk van arról, hogy ha EU express-t vagy EU priority line-t választasz szállításként, akkor a szállítási díjon kívül mást nem kell fizetned. A bajom az, hogy én csak olyan szállítási lehetőséget látok, amit priority line-nak hívnak. Amúgy kb semmilyen terméknél nem látom az EU express-t, EU priority line szállítási módot csak EU nélkül.

2018. dec. 5. 09:30
 1/5 Wadmalac ***** válasza:

EU jelentené azt, hogy vámolt EU területről veszed, tehát te már tutira nem fizetsz vámot.

Ez szerintem így csak expressz kézbesítést jelöl.

2018. dec. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Közben írtam nekik ezt írták vissza, ezt én úgy értelmezem, hogy kell vámot fizetni, de az angol tudásom "fejleszthető":D. Felül az enyém, utána az övék.

Dear seller, Is the priority line shipping method is tax free (VAT, custums etc.) to Hungary? Sincerely

Hello

If any taxes are incurred, they are charged by the destination country and not by GearBest. Taxes are beyond GearBest's control and are charged according to local customs policies and regulations.

For more details, please check your local customs website.

2018. dec. 5. 11:20
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Egen. Vagyis nem vámmentes, ha a magyar vám kiszedi a csomagodat szúrópróba-szerűen, akkor kapsz egy vámáru.-nyilatkozatot, amit ki kell tölteni és igazolnod kell a vámmentes, ha jól emlékszem 45 EUR alatti vételárat (rendelés-igazolással ÉS (nem vagy) átutalás-igazolással) természetesen ha drágább, akkor is mindezt be kell küldened.

Ha ennél drágább, ki kell fizetned a postásnak átadáskor a 27% ÁFA-t. Ha 15 EUR felett van, akkor még plusz vám (Kína esetén ez valahol 3% alatt van).

2018. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja hát az elég ciki lenne. A 45euro azt úgy tudom, hogy csak magánszemély esetében annyi. Tehát, ha Cseng bácsi úgy dönt, hogy felad nekem valamit csak úgy:D vagy, ha én adok fel valamit Kínából az itt élő rokonomnak (hogy életszerűbb legyen). Ha rendelsz valamit akkor 22euro felett kötekedhetnek:S. Mondjuk nem tudom, hogy a gearbest mennyire logózza magát a csomagon, mert akkor tuti nem hiszik el, hogy Cseng bá a rokonom :D
2018. dec. 5. 11:59
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Tökmindegy, a vámosnak joga van bármit széttúrni. És ő sem hülye, nem veszi be, hogy Cseng bácsi ajándékba küldte neked a félmilliós ájfónt. :D
2018. dec. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!