Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektrónikában jártasak...

Elektrónikában jártasak segítségét kérném! Van egy CB rádióm, ami jól működik, amíg a GPS tápját be nem dugom. Ettől egetverő alapzaja lesz. Mit tudok vele tenni?

Figyelt kérdés
A rádió a kamion egy vastag 24 voltos kábelére van kötve és feszültség átalakítóról működik. Már cseréltem a GPS töltőjét, a mostani kevésbé zajos, de még mindíg rossz halgatni. Ha kihúzom, akkor a zaj megszűnik.

#CB+GPS
2018. dec. 5. 16:13
1 2
 1/11 repulo ***** válasza:
Valami zavarszűrőt próbáltál már keresni?
2018. dec. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Valami zavarszűrőt próbáltál már keresni?"

Akkor nem itt kérdezősködne.

2018. dec. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 repulo ***** válasza:

#2.

Az lehet, de, ha a zavarszűrő mellett is zajos neki? :-)

2018. dec. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az antennához van zavarszűrő, de a tápra nem tudom mit lehetne rakni.
2018. dec. 5. 21:28
 5/11 anonim ***** válasza:

a./ a tápra is zavarszűrő kell

b./ és ha még ekkor is zajos akkor meg hagyni kell a gyári tápokat a p!csába és épiteni kell házilag 1 feszültségstabilizátor ic-ből feszülségcsökkentőt.

2018. dec. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Az antennához van zavarszűrő,"

Az itt nem gond.

" de a tápra nem tudom mit lehetne rakni."

Sárkány ellen sárkányfű, tápra zavarsszűrő.

[link]

2018. dec. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fogsz egy nagy anyacsavart és csinálsz belőle zavarszűrőt. Egyszerűen körbetekered néhány sor szigetelt vastagabb rézdróttal és a rádió pozitív betápja elé forrasztod sorosan.
2018. dec. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az lemaradt hogy köss párhuzamosan egy 10nf kerámia kondenzátort a kész tekercs végeire, mert ez szűri ki a nagyfekis zavarokat.
2018. dec. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyenlőre ott tartok, hogy rendeltem egy 20 Amperes zavarszűrőt, ha megjön, azt rákötöm és majd írom, az eredményt. Sajnos ez időbe tellik, mert sokat vagyok külföldön. Most épp Olaszba karikázok. Addig mindenkinek köszönöm az ötleteiket!
2018. dec. 11. 12:58
 10/11 A kérdező kommentje:
Meg jött a szűrő, rákötöttem és semmi nem változott. Hasonló hangja van, mint a modemnek betárcsázós nettel, csak sokkal hangosabb. A gps töltőjében van egy rugó, ami a biztosítékot az érintkezőnek nyomja, lehet ott kontakt hiba, apró szikrákra gondolok, ami a zavart okozhatja?
2018. dec. 15. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!