Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha én molexxel led szalagot...

Ha én molexxel led szalagot kötök a számítógép tápegységére, akkor lesz-e túlmelegedés?

Figyelt kérdés
Nincs a tápra kötve semmi, csak a led szalag.
2018. dec. 5. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
LED vagy nem, akkor is hozza a paramétereit, ha nem terheled túl a tápot.
2018. dec. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
működik. Táp ventillátorának nem is kell forognia? Nem lesz melegedés?
2018. dec. 5. 19:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
forogni fog..
2018. dec. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem forog. 30 perc után langyosodott a tápegység. Ennyi.
2018. dec. 5. 20:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Vannak olyan tápegységek, ami terhelés nélkül csendes módban működik (egy kis LED-szalag szinte nem is terhelés egy ilyen tápnak), amúgy a hagyományos tápoknál a 12 V-ot állandóan kapja a ventilátor, illetve hőfokfüggő szabályozás lehet ott is, de mindig forog.


De nem tudjuk, milyen tápot használsz.

2018. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
HKC 420. Tudom, hogy egy hulladék, ezért is tartok tőle ennyire. :)
2018. dec. 5. 22:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Ilyen egyszerűbb kategóriában nem szokott néma üzemmód lenni, vagyis a ventilátornak állandóan forogni kellene.

Olyan van, hogy hidegen még lassabban forog, erről egy kis termisztoros áramkör gondoskodik általában, már az olcsóbb kategóriában is.

Régen voltak olyanok, ami állandó max. fordulaton ment.

Ha egyáltalán nem forog, akkor viszont még alacsony terhelés mellett is szépen fel tudnak forrósodni a primer kapcsolótranzisztorok, mert azokat a kis hűtőbordákat nem passzív hűtésre tervezik.

Valamikor teszteltem én is, persze a primeroldalon hálózati feszültség van, azt még fogdosni sem lehet, áram alatt.

2018. dec. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért nem forog. Bár hanyagolnám ezt a megoldást, mert sokat hallom erről a tápról, hogy jóval felette, vagy alatta adja le a feszultseget, és a led "finnyás" erre.
2018. dec. 6. 11:20
 9/9 A kérdező kommentje:

Meg van, hogy miért nem forog.

Külön 3 pines csatlakozása van a ventillátornak. ;)

2018. dec. 7. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!