Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagyon kicsi forrasztót...

Nagyon kicsi forrasztót keresek, melyik típust tudtok ajánlani vagy jött be nektek?

Figyelt kérdés
Telefonos alkatrészek forrasztásához kellene.

2018. dec. 7. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nem pont a páka nagyságáról szól, hanem a hegy fajtájáról, hegyességéről, alakjáról.

Például veszel egy pákát, ami a kvázi ipari szabványnak számító és sokak által másolt HAKKO 900M cserélhető hegyet használja, onnan kezdve olyan hegyet vásárolsz hozzá, amit akarsz, még rézhegy is rendelhető Kínából.

Pákával szemben annyi követelmény van, hogy hőfokszabályzós legyen. Azon belül is nem passzív szabályzós, hanem hőfokvisszacsatolt, vagyis stabilizált.

Vagy beállhatsz a T12 rendszerre, ami még stabilabb, mert légrésmentes fűtésű.


Ha kis pákáról beszélnénk, akkor rendelhető lenne az olcsó USB-páka, ami nem is olyan rossz, mint ahogy tűnik, de csak egyszerűbb esetekben használható. Profi célra komolytalan, több szempontból is.

2018. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Van sokféle, de legyen hőfokszabályzós.

Olcsót nem érdemes venni, mert hamar tönkremegy, ami már megéri, az 15-től felfele árban.

2018. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem neked egy forrólevegős állomás kéne. Itt már pici smd alkatrészekről beszélünk, ahol még a legkisebb pákahegy is óriásinak tűnik.
2018. dec. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát az nem lesz olcsó dolog.
2018. dec. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt drága:

[link]

Meg a csatlakozó aljzat is volt vagy 1 dollár.

Kikísérleteztem és építettem hozzá egy kis műveleti erősítős panelt, ami az egységben lévő K-típusú hőelem feszültségét felerősítve és egy referenciával komparálva kapcsolgatja a fűtőbetétet, triac segítségével, opto-triacon keresztül, ami a nullátmeneti kapcsolást is megoldja, a fűtőszál kímélése érdekében.

Kijelző egy dolláros panelvoltmérő.

A belső ventilátor mehet fix 24 V-ról, vagy lehet szabályozni azt is, ha valakinek úgy jobban tetszik.

2018. dec. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi, de ahhoz a művelethez, amit szeretnék mindenféleképpen egy hagyományos forrasztó kell.

Ehhez mit szóltok?


[link]

2018. dec. 8. 16:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Leírhatnád, hogy pontosan mi is lenne az a művelet, mert akkor sokkal előrébb lennénk, hogy milyen páka is felel meg hozzá
2018. dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
2018. dec. 8. 17:05
 9/11 anonim ***** válasza:

A videón is ilyen hegyet használ, amit már említettem:

[link]

Páka lehet ilyen vagy hasonló:

[link]

2018. dec. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a legolcsóbb szabályozatlan 12V-os 30w-os szutyok SMA Somogyi electric van tíz éve ami került körülbelül ezer forintba...Csináltam hozzá pici trafóból szabályozható tápot és bekalibráltam.

Ezzel nem égetek szét semmit és kotorékokból van egy könnyű jó pákád ilyen apró kis dolgokhoz.

2019. febr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!