Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az 1920x1080 felbontás 4K...

Az 1920x1080 felbontás 4K TV-n, hogy néz ki?

Figyelt kérdés

4K TV vásárláson gondolkodom.

A PS4 pro az oké jól nézne ki rajta.


De Nintendo Switch és a PC-m se tud 4K-t.

Mármint a OC-ben gtx980 van és 21:9-es monitorral használom, de ha többen játszunk egy képernyőn pl. Naruto, Mortal Kombat, Way Out stb stb, ezeket eddig a fullHD TV-re raktam ki.

Volt olyan amint single-ben is TV-n játszottam, pl. PC-s Monster Hunter.

Ezeket nem tudom 4K-ban futtatni megeszi a VGA-t.


Szóval

4K TV-n ha 1920x1080-as képet osztok meg a PC-ről, vagy Nintendo Switch-et rakok rá ami szintén fullHD.

Akkor csúnyább lesz a kép mint amikor fullHD TV-re raktam ki ezeket vagy nem?


Aki ért hozzá, meg aki tapasztalatból ír annak köszönöm. Másra nem is vagyok kíváncsi.


Előre is köszönöm szépen.



2018. dec. 11. 17:11
 1/4 repulo ***** válasza:
Nem, a tv felkonvertálja magának.
2018. dec. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Semmit nem konvertál fel a TV.


Van egy alap bejövő jel amit kap a TV.

Az 1920x1080

Játékok esetén pluszban a texturák stb. is ilyen felbontásban vannak.


Mivel 16:9-es képerány a Nintendo és a PC is így a teljes képernyő ugyan úgy megmarad.


Viszont a jel akkor is 1920x1080 képpontot tartalmaz és azt rakja ki a 4K-ra teljes képernyőben.


A Nintendo nem is tud fullHD-nál nagyobb jelet leadni.

A PC-n meg be van állítva, h fullHD felbontás így azt küldi ki a TV-re.


Basszus olyan írjon már aki ért hozzá vagy van 4K-s TV-je és fullHd tartalmat jelenít meg.


Vitába kár belemenni.

2018. dec. 11. 17:31
 3/4 bellobig válasza:
A felkonvertálás azt jelenti, hogy a TV kitölti automatikusan a hiányzó képpontokat. Mivel a TV full hd mennyiségű képponthoz kap információt, ezért felkonvertál. A kép hibátlan. De elméletileg mindíg az a legszebb, mikor a TV tudásának megfelelő jelet kap. PL. full hd-full hd, 4k-4k.
2018. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ok, ezt értem. Akkor bocs.

Csak evidens volt, h nem lesznek "üres" képpontok.

Gondotlam, h kitölti, csak nem tudom, h erre azt mondjuk felkonvertálás.


Viszont akkor fullHD 4K TV nem fog rosszul kinézni. Legalább is nem rosszabbul mint a fullHD, fullHD TV-n.

Igazából ez utóbbi a lényeg.

2018. dec. 12. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!