Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kondenzátor mikrofon? Annak...

Kondenzátor mikrofon? Annak feltétlen kell a 48 V vagy kamerával mehet anélkül is?

Figyelt kérdés

Elvileg kondenzátornak hirdetik, le is írják a 48 V-os táplálást, viszont aki hazsnálja, azt mondja, hogy ő is kamerához köti, és az meg csak kb 2,0-2,5 V-ot ad neki, de magában a mikrofon nyelében nincs aksi/elem, és semmi egyéb táplálást se ad neki, és állítólag így is tökéletes.


aki ért ehhez, elmondaná a véleményét? nem az lenne a lényege, hogy már kapásból a mikroofnból is a felerősített jel menjen végig a kameráig? elég neki ha csak a kamerából kapja azt a kb 2,0 V-ot? köszi

(AKG D 230)



2018. dec. 12. 11:34
 1/7 repulo ***** válasza:
Ki kell próbálni, ha nem megy, kell venni fantomtápot.
2018. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


"High-performance dynamic ENG microphone"


Dinamikus nem azt jelenti, hogy dinamikus a hangja.

Azt jelenti, hogy lengőtekercses.

2018. dec. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#☻2

ne haragudj, ezt kifejtenéd kicsit jobban?


én eddig csak úgy ismertem őket h vannak a dinamikus és a 48 V-os condenzator mikrofonok. most akkor itt valami kavarodás van nálam, de sajnos annyira nem értek hozzá.

2018. dec. 12. 14:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Neked elég az, hogy ehhez nem kell fantom, a szakirodalmat majd megkeresed ha érdekel. Normális kamerán egyébként is van +48.
2018. dec. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"Elvileg kondenzátornak hirdetik" De gyakorlatilag meg nem az. Hanem dinamikus. Tehát nem kell tápfeszültség a működéséhez.
2018. dec. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Épp ez az, hogy a dinamikus nem kondenzátor, tehát ahhoz nem kell polarizáló feszültség. A dinamikus mikrofon épp úgy működik, mint a dinamikus hangszóró, csak visszafelé.


De mindenképpen felejtsd el az olyan szavakat, mint "condenzator", ami nincs is, vagy van a román nyelvben vagy törökben, azt nem tudom, de angolban nincs


"Condensator" van ugyan angolban, de nem ezt használják általában, hanem capacitor, illetve condenser microphone.


Na, de ez egy magyar fórum, tehát nekünk simán csak kondenzátor és ennyi.

2018. dec. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igen igen a condenser a rendes neve tudom, de hát a fene tudja ki melyik nyelvet érti. na midnegy.


viszont dinamikus mikrofon kamererára való kötésével nekem durva tapasztalataim vannak, szal ezt nem értem igazán. próbáltam már másikkal, de a gerjedésen, búgáson és egy nagyon gyenge halk felvételen kívül nem volt semmi, sőt utána olyan is volt, aki azt mondta h örüljek h nem tette tönkre a mikroofnt, mert annak nem kéne kapnia feszt sehonnan ugye, ez meg kap vmekkorát a camerából.


nos akkor ugyanúgy semmit se értek, azért köszi :)

2018. dec. 13. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!