Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van nekem egy olyan problémám...

Van nekem egy olyan problémám hogy a tv-ém semmilyen pc eszközt nem fogod azaz azt írja ki hogy (nincs jel)!?

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra beszart a tvm, azt írja ki a pcmre amikor csatlakoztatom hdmivel a tvhez hogy nincs jel, próbáltam már mindent a gépnek semmi baja a videokártya működik hisz mindegyik más tvn jó, próbáltam már nagyobb illetve kisebb felbontasba és semmi nem változott, csatlakoztatam rá mást és azzal működik, de semmilyen pct nem észlel, se xbox se ps3-ps4 semmi mindenre azt írja hogy nincs jel, próbáltam vastag illetve vékonyabb hdmi kábellel, újra telepítettem már a tvt, szét szedtem át tisztítottam a csatlakozókat de semmi, már elfogyott minden ötletem

2018. dec. 16. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
És mégis mit vársz tőlünk? Agyhullámok általi gyógyítást?
2018. dec. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"csatlakoztatam rá mást és azzal működik"


Mi mást és melyik bemenetre?

Ha a TV-n van több HDMI-bemenet, egyiken sem megy?

Gyakran volt áram alatt dugdosva a HDMI?

2018. dec. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gyakran nem nagyon volt, két bemenet van rajta és egyik se jó, pct dugok rá azt írja feszt hogy (nincs jel) de ha más fajta eszközt akkor jó.
2018. dec. 17. 02:16
 4/10 A kérdező kommentje:
Például ilyen tv okositot, tv modemeket
2018. dec. 17. 02:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor így jártam én is, egy Panasonic plazma és egy Intel CPU kapcsolatában.

Minden működik mindennel, csak pont a kettő egymással nem. Illetve néha létrejött a kapcsolat, de végül már egyre többet kellett ki-be dugni, hogy beálljon. Ha egyszer összekapcsolódtak, utána már ment.

Esetemben a dugdosás mondjuk nem probléma, mert a TV fémváza is földelt a konnektorhoz, meg a PC is, tehát azonos szinten vannak galvanikusan. Ezt külön mértem, ellenőriztem, hogy vezetnek egymáshoz, így nem tud károsodni a HDMI, mert nincs feszültségkülönbség a két készülék között.

Vettem még egy ilyet is, hátha erősít valamit a jelen:

[link]

Semmit nem javított, nem is rontott (elvégre repeater).

Kipróbáltam a TV-n, HDMI 1 és 2 egyformán viselkedett, ezért sokáig nem is gondoltam rá, hogy esetleg a 3 vagy 4-et kipróbáljam.

De egyszer valahogy mégis elkövettem.


...és ott működik hibátlanul, hónapok óta.


Megnéztem a TV alaplapján, a processzornak három HDMI bemenete van, amit úgy bővítettek négyre, hogy az elsőnél beiktattak egy jelválasztó IC-t. Tehát ez a HDMI 1 és 2, ami kevésbé érzékeny, vagy a számítógép ad kevesebb jelet, erre azóta sem jöttem rá.

Pláne, hogy elvileg nem is a PC-ből kimenő jelszint okozza a problémát, hanem a DDC azonosítás nehézsége. Először a PC-nek kell kiolvasni a TV-ből a DDC-infót, ez szükséges a kapcsolat létrejöttéhez.

Ha már egyszer létrejött, utána nem volt gond a jelszinttel, mint említettem.


Tehát összefoglalva, ennél a TV-nél a HDMI 3-4 közvetlenül a processzor bemenetére megy, itt gond nélkül működik a PC.

A HDMI 1-2 egy jelválasztóra megy, itt már problémák vannak. De más boxokkal ez is hibátlan.

PC is jól működik együtt, más TV-kkel.

Adná magát a jelválasztó (TMDS361B) cseréje, de ezt halogatom azóta is, nem is biztos, hogy változna bármi.

Úgy rémlik, amikor a számítógépben cseréltem CPU-t, utána lett nehézkesebb a kapcsolódás, előtte ritkábban fordult elő ilyen.

2018. dec. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Még az előzőhöz egy lényeges körülmény: a számítógépen nem jelent meg kijelzőként a TV, de operációs rendszertől függetlenül, BIOS-szinten sem.

Tehát a DDC-azonosítás hardveresen nem jött létre, csak többszöri próbálkozásra, ami megnyilvánulhatott a készülékek újraindításában, dugdosásban, de ez is megfoghatatlan volt, hogy mitől állt be, egyszer csak jó lett.

2018. dec. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
de nekem nincs lehetőság máshova dugni mert összesen 2 hdmi bemenet van ..
2018. dec. 17. 13:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt láttam, de egyébként pontosan milyen típus ez?
2018. dec. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
samsung UE32EH4000W
2018. dec. 18. 13:38
 10/10 anonim ***** válasza:

32EH5000 van nekem is a lomtárban (szervizemben), ennek mondjuk nincs problémája a számítógéppel. Véletlenül ezzel is teszteltem, amikor a plazmával gond volt.

Mivel neked több géppel is problémája van, a TV alaplaphibája valószínű.

Ennél az 5000-nél mindkét HDMI-csatlakozónál van egy 24CS02 EEPROM, a számítógép ebből olvassa ki a DDC-infót.

EEPROM-ok szoktak ugyan meghibásodni, csak nem ebben a körben, főleg nem egyszerre kettő.

A HDMI többi vezetéke a processzorba megy közvetlenül.

Meg lehetne próbálni egy szoftveres frissítést a TV-n, nem mintha sok reményt adna, csak legyen kizárva az is.

Komplett alaplapcsere drága, hacsak nem találsz valami bontottat.

2018. dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!