Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez megoldható? (Többi lent)

Ez megoldható? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy égősorom 1,5m hosszú. Duracel, varta és minden más elemmel egy fél nap alatt lemerűl, át lehet barkácsolni hogy tovább világítson vagy valami ilyesmi? Boldog karácsonyt minden válaszolónak :)

2018. dec. 22. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Li-ion akkuval vagy USB dugasztáppal kiváltható, főleg a soros három ceruzaelemes konstrukció (4,5 V).

Csak nem árt több dolgot tisztázni, hogy mennyiről megy, illetve szerintem nem is égő (ég, mint a gázégő?), de még nem is izzó, hanem LED, valószínűleg.

2018. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
3x AA elem hajtja ledes világitó izé és a gond hogy fél nap alatt lemerűl 1,5 m hosszú jelenleg 2x afapotho és egy energizer hajtja és már alig világít pedig 15 perce raktam bele újonnan :/
2018. dec. 22. 16:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Sejtettem, ezeknél 4,5 V a névleges feszültség, de 3,5 V körül is még működik, valamint 5 V sem terheli túl, még épp belefér. De meg kell próbálni, mennyire melegszik.

Tehát, ahogy először írtam, én a két lehetőség közül választanék.

2018. dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Esetleg, ami sokaknak a legegyszerűbb, ha van Ni-MH ceruzaakku és töltő, azzal is elmegy.

Hiába az névlegesen csak 3 x 1,2 V, de kisebb a belső ellenállás, ezért jobban tartja.

Ezt bizonyítja, hogy van sok kínai lámpa 3 AA vagy AAA, ezek is mind mennek akkuval. Fel sem tűnik, hogy az csak 1,2 V.

2018. dec. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!