Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hangfalat bekötni? (Többi lent)

Hangfalat bekötni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elnézést előre is ha tudatlan leszek.

Kaptam két passzív hangfalat, amit szeretnék rákötni a tévémre.

Úgy akartam megoldani, hogy a két hangfalat egy vezetékre hozom és egy jack-re kötöm, amit a tv fejhallgató kimenetébe dugok. Ez kilőve, mert nincs már ilyen a tévén. 😕

Az erősítő lenne egy opció, de azok nem olcsók. 😕

A kérdésem : Ha veszek egy DVD lejátszót, azokon láttam L-R RCA dugót, szóval lenne rá esély, hogy egy sima lejátszóval tudnék hangot "varázsolni" a két hangfalba? 😮😳

Remélem ki tudjátok bogozni amit kérdezni akarok.

Köszönöm válaszotokat.



2018. dec. 23. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Passzív hangfalhoz kelleni fog erősítő, mással nem lehet megoldani, de ki a fene volt az, aki ajándékba ad két hangfalat úgy, hogy nem tudod használni...
2018. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem végerősítővel egybeépített lejátszó (pl. házimozinak nvezett valami), akkor az sem tudja működtetni a hangszórót.

További probléma, hogy a TV típusát nem adod meg, így nem tudjuk, mik a lehetőségek, SCART, optikai, ilyesmi.

2018. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es.

Az szerintem tök mindegy hogy ki adta.

De ha ez meg nyugtat akkor én kértem el a főnökömtől és nekem adta.


2-es.

Igen, most akartam írni, hogy csak optikai kimenet van rajta ami a hangot kifelé adja le.

Már be szereztem hozzá egy optikai, rca átalakítót.

2018. dec. 23. 09:39
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor kell keríteni valami erősítőt.

Ha például akad a lomtárban olyan kazettás magnó, ami levehető hangdobozos és van AUX bemenete.

Viszont TV-n optikai kimenetet soha nem használtam. Ha szabályozatlan (vagyis nem hat rá a TV hangerőszabályzója), az kellemetlen lesz, mert állítgathatod külön a hangerőt.

Akkor viszont távszabályzós erősítő kellene inkább.

Plusz, ami nekem szokásom, egy jó tanítható távszabályzó, ami egyesíti őket.

2018. dec. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Zzzoli ***** válasza:

Hiába szereztél be átalakítót, erősítő mindenképp kell, azoknak a legtöbbjén meg van optikai bemenet, tehát egyenesbe egy optikai kábellel össze lehet kötni.

Akkor nem lesz rajta ha egy nagyon idős, egyszerű sztereó erősítőt veszel, vagy egy építettet.

2018. dec. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vagy a set top box is szabályozhatja a hangerőt.
2018. dec. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket!! 👍😉
2018. dec. 23. 09:53
 8/11 repulo ***** válasza:

Olcsóbb mint egy új erősítő.

[link]

2018. dec. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Erre a set-top boxos megoldásra kíváncsi lennék, mert van itthon egy amit nem használok, csak a szekrényben áll.
2018. dec. 23. 10:02
 10/11 repulo ***** válasza:
Arra célozhattak, ha HDMI-vel van a tv-re kötve, akkor a dobozon is szabályozható a tv hangereje, ebben az esetben nincs sok jelentősége szerintem.
2018. dec. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!