Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha a led pozitív és negatív...

Ha a led pozitív és negatív oldalára is pozitívot adok mi fog történni?

Figyelt kérdés
Van rá esély, hogy megtettem, és arra is hogy ez kilőtte a ledeket. De nem ismerem, így nem tudom hogy ezzel van e a probléma illetve másban gondolkodjak

2018. dec. 23. 22:11
 1/7 anonim válasza:
100%
Én ezt nem is értem XD Mármint egyszerre az anódra meg a katódra is rákötötted a pozitívat? :D Szerintrm nem történhetne semmi, mármint szó szerint semmi.
2018. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
háát vettem egy műszerfalat, beépített ledvilágitással, eleinte világitott, majd ahogy próbáltam kisilabizálni a kábeleket, hogy melyik hova is megy, lehet hogy ami kijön kábel a műszefalból (a háttérvilágitás led pozitiv és test/negativ oldali kábele) mindkettő pozitivot kapott, az egyik az indexét, a másik meg simán amit kéne neki kapnia, ha így beljebb vagy:D
2018. dec. 23. 22:23
 3/7 Alain Delon ***** válasza:
Tényleg semmi. Tök mindegy, honnan jön a pozitív, az akkor is pozitív. Az elektronoknak nincs hova mennie.
2018. dec. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
király :D akkor ha jól értem a motor aksijáról a motorhozvaló ledet nem tudtam tönkrevágni:) köszönöm szépen, mennek a plusszok
2018. dec. 23. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:

"mindkettő pozitivot kapott, az egyik az indexét, a másik meg simán amit kéne neki kapnia, ha így beljebb vagy:D"


Minden lednek saját ellenállása van, 12 voltra méretezve. Két lehetőség van:

- 12 voltot kap, működik.

- nem kap 12 voltot, nem működik.

Ugyanezek a feltételek érik üzemszerűen is.

[link]

2018. dec. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ment neked is:)
2018. dec. 24. 13:59
 7/7 falubolongya válasza:

csótojom!

Mongyuk én bolon vajok, de úttudom, a zelektromosos berendezkedések feszülcségkülönbségtől műkönnek. Ha ugyanaszt kapja bemenetnek és kimenetnek is, nem reagál, de ki se nem lövődik. Asszem. Vagy vanami ilyesmi :)

2019. jan. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!