Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Idővel szeretnék összerakni...

Idővel szeretnék összerakni magamnak egy hangrendszer, de választás elé kerültem. A két lehetőség amit látok?

Figyelt kérdés

- 2 db Reloop - Move 15 -ös aktív hangfal


- 2 db Reloop - RSP 30 + 2 db RSP 18S passzív hangfal + Siva PPA 600


A passzív rendszer erősítője elbírná párhuzamos kötésben a hangfalakat, mivel támogatja 2 ohm -ig az ellenállást, és számításaim szerint kb 123 dB -es teljesítményt tudnék kihozni belőlük.


Az aktív rendszer is kb ugyanebben vagy picivel drágább árkategóriában van, de csak 2 mélynyomóval, 129 dB -es teljesítményt biztosít, és nagyobb a magas hangsugárzója.


A kérdésem az lenne, hogy melyikkel tudnék szebb/ erősebb hangzásokat elérni főleg a basszus előnyére. Ha EQ -val visszább veszek a magasból aktív hangfalakkal az erősebb hangnyomás miatt, vagy szintúgy EQ -val feltekerem a basszust a passzív rendszerrel?


A hangnyomás mindkét rendszernél elegendő lenne, mivel leginkább beltérre kell, néha kültérre is.


- 6 mélynyomó 123 dB EQ bass boost


- vagy 2 mélynyomó 129 dB EQ high-medium gyengítéssel (esetleg bass boost)


2018. dec. 24. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
85 dba fölött már maradandó halláskárosodás van, mekkora szobát akarsz ekkora hangfalakkal hangosítani?
2018. dec. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
120 dBa fölött van tudtommal, az is 1 méter távolságról.
2018. dec. 28. 13:22
 3/7 anonim ***** válasza:

120 decibel kb egy petárda közvetlen közelről. Nekem 8, a te füled, de így tényleg a basszust kell erősítened, mert a magas tartományod rövid időn belül 10 000 hz alá fog esni.

Mi a célod, mert a leírásod alapján nem minőségi zenehallgatás. Egy olyan rendszerben, amit sokáig fáradás nélkül lehet élvezni, nincs EQ, nincs eltolva semerre a hangkép, mégis pont annyi basszus van benne, amennyi kell. Csak arra, hogy dübörögjön, bármelyik jó a felsoroltak közül.

2018. dec. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nálam mindig van EQ, szerintem nem az a minőségi zenehallgatás ha úgy hallgatom ahogy kiadták a zenét, hanem pont az, ha ízlésem szerint tudom állítgatni a hangszíneket. 120 dB -t 1 méter távolságról mérik, de én természetesen nem 1 méterről akarom hallgatni o.O

Az a potenciál csak házibulihoz kell, de sajnos a kérdésemre nem kaptam választ, szóval majd akkor és ott elmegyek az üzletbe szakmai tanácsért, illetve ha lehetséges tesztelésre már csak abból az okból kifolyólag is, hogy megnézem milyen minőségűek a reloop termékek.. Van aki szerint jó, van aki szerint gagyi

2018. dec. 30. 08:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Szakmai fórumon nem ajánlott termék, de ott más szemmel nézik szvsz, ott Eq sem ajánlott, szóval a legegyszerűbb, ha meghallgatod előtte, a te fülednek hogy tetszik.
2018. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Isti1976 ***** válasza:

A helyedben vennék egy Behringer DEQ2496-ot, mérőmikrofonnal, a fenti rendszerek bármelyike mellé. Abban van digitális Eq és segít a bass kiemelésben, de ami fontosabb, a szobának lesz sajátfrekvenciája, ahol "bubbog", ami lerontja a hangképed. No ezeket a sajátfrekvenciákat is ki tudod vele mérni és kivonni. Kültérben pedig tudod vele kompenzálni a nem ideális hangfal elhelyezést, ami sokszor felmerül.


Általánosságban a passzív hangfal + erősítővel jobban jársz, mert tudod elemenként cserélni később, nem csak egyben.

2019. jan. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is digitális EQ -t fogok használni, azt kihagytam.
2019. jan. 4. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!