Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Venni akarok egy Vistás...

Venni akarok egy Vistás oprendszerü laptopot. Hogy lehethe Windows 7 -et tenni a gépre? ( lépésekbe lécci)

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha megveszed a Windows 7-et akkor abban nagyon részletes leírást találsz, de egyébként pofon egyszerű. Behelyezed a lemezt a gépbe, amikor elindítod a gépet akkor beállítod hogy ne merevlemezről hanem a lemezről kezdjen el olvasni és onnantól fogva már pofon egyszerű, mindig írja hogy mit csinálj. Nagyjából a "következő" gombot kell nyomogatnod, aztán feltelepíti.

Ha letöltött, tört verziós Windows 7-et akarsz rá feltenni akkor meg azt felteszed egy pendrive-ra, és ugyanúgy mint ha eredeti lenne.

2010. jún. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Beraksz egy Windows 7 telepítő cd-t és felrakod a gépre. Lépésekben mit írjak le? Ezek a telepítők már olyanok, hogy csinálnak mindent maguktól. Nincs mit elmagyarázni.
2010. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy kell beállítani hogy lemezről olvassa?
2010. jún. 28. 12:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt BIOS-ban kell beállítani.


Amikor bekapcsolod a gépet, nyomogasd a "Del" billentyűt, majd bejön egy nagyon ijesztő kinézetű, látszólag bonyolult felület. Itt a nyilakkal tudsz navigálni. Keress olyat, hogy "Boot" majd ott lesz olyan, hogy elsődleges (primary), másodlagos (secondary, és így továb... Aztán ráléptetsz az elsődlegesre. Itt kiválasztod a DVD-meghajtót. Ezután ki kell lépni. Ez biztos ki van írva, hogy melyik gombbal tudsz kilépni (Save and exit!) azt hiszem az F10-zel, ezután jóváhagyod, majd a gép újraindul és lemezről kezd el betölteni(persz, ha van benn lemez:-))


Kb. ennyi annyira nem bonyolult. De sztem kérj meg egy ismerősödet, aki már csinált hasonlót, vagy a legegyszerűbb, kérj/vegyél win 7 et a géphez.

2010. jún. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
oké köszi
2010. jún. 29. 07:45
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez így jó?:

1st Boot device CD/DVD:PM-PIONEER

2st Boot device SATA: 3M - SAMSUNG SP

3ST Boot device DISABLED

2010. jún. 29. 08:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Innen nézve, figyelembe véve a te informatikai ismereteidet, szerintem a lehető legtökéletesebb.
2010. jún. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem értek egyet. Nekem volt már több laptopom, és ha visszabutítottam az oprendszert Vistáról Xp-re, akkor nem voltak hozzá driverek. Ha újabb oprendszert akk. sem biztos hogy lesz hozzá minden driver....
2010. júl. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!