Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy Li-aksi ha csak kicsit is...

Egy Li-aksi ha csak kicsit is felpúposodik, akkor az kuka?

Figyelt kérdés

gyanús nekem, rámérni nem tudtam még, és azt s etudom, mitől púposodott meg a 2 oldala, de lényeg h nem is bírja sokáig, tehát vmi gond tuti van vele.


Egy sony NP-BX1 aksiról van szó, és azért kérdezem mert sokat használok, és már a harmadiknál fedezem fel a púposodást, csak eltérő mértékben. Mi okozhatja és mit lehet tenni ellene?

(a töltés teljesen szabályos, gyári töltővel)



2018. dec. 31. 09:39
 1/8 Szirty ***** válasza:

A púposodás nem üzemszerű állapot :)

Tehát kuka. Még ha működik is úgy-ahogy, kockázatos használni.


A púposodást gáz képződés okozza. Nem megfelelő a töltő vagy hibás (pl. túltölti). Túl nagy áramok folynak töltéskor vagy kisütéskor. Esetleg az akkuk minősége hagy kívánni valót maga után.

2018. dec. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ok köszi, de ezek eredeti Sony aksik .. és mondom csakis a saját gyári töltőjével töltöm. azért nem értem. most épp ami a kezembe akadt, ez 2016-os gyártású, elképzelhető h 2 év használat alatt taccsra megy?
2018. dec. 31. 09:45
 3/8 A kérdező kommentje:
sikerült rámérnem, 3,91 V, szal a feszt akkor tartja ezek szerint, és mégse bírja sokáig ...
2018. dec. 31. 09:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Sokat állt?


Az akkumulátorokat érdemes időnként feltölteni, majd lemeríteni, ugyanis a sok állástól ugyanúgy tönkremennek.

2018. dec. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem. folyamatos hazsnálatban vannak, és még arra is figyelek h meglegyen a körforgás, szal ne csak egyet használjunk mindig, hanem szépen váltogatva (van kb 20 mert 4 akciókamera van)
2018. dec. 31. 09:52
 6/8 anonim ***** válasza:

"de ezek eredeti Sony aksik .. "

Nem tesz semmit. Nem a Sony cég gyártja, hanem a beszállítója.

Te is vehetsz máshonnan, kb. 3-4 dolláros akkuról van szó.

Sőt, ha nem elvárás a vízmentesség, használj nagyobb akkukat.

2018. dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudtam.


Lehet, tényleg sokat használod és egyszerűen elhasználódott.


Hány évre szól a garancia? Ki tudod még cseréltetni?

2018. dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szirty ***** válasza:
100%
Egy ilyen akku élettartama kb. 2 év intenzív használat mellett. Több és kevesebb is lehet, de ha 2 évet kibír az jó.
2018. dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!