Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mágneskapcsoló, hogyan működik...

NextBack kérdése:

Mágneskapcsoló, hogyan működik és, hogyan lehet neki öntartást adni?

Figyelt kérdés

Mágneskapcsolóról szeretnék többet tudni, mert kerestem interneten, de nem igazán értettem.

Alap esetben öntartást kell kapjon és áram folyik L1, L2, L3, T1, T2, T3, NO érintkezőkön(tekercs behúzott).

Viszont, hogyan adok öntartást?

Illetve egy kis példát szeretnék megoldani, hogy jobban átlássam a működését:

Egy nyomógomb (NO)megnyomom, akkor behúz a mágneskapcsoló és egy izzó folyamatosan világít, elengedem a nyomógombot, vissza ugrik NO-ra, de a mágneskacsoló behúzva marad és az izzó is világít tovább, hogyan lehet megvalósítani ?


2019. jan. 4. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig egyszerű, gyerekkorom egyik alapkapcsolása (a szimpla és dupla fénycső mellett).

Ha a nyomógombot áthidalja a mágneskapcsoló (vagy relé) egyik záróérintkezője, akkor nyilván úgy marad.

Sőt, a nyomógomb még el is hagyható, ha a mágneskapcsolót kézzel be tudjuk tolni, némelyiken van is erre kialakított gomb.

Ha viszont bontani is akarod, sorosan be kell kötni egy olyan nyomógombot, ami nyitóérintkezős.

2019. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:

Itt van pl. ez:

[link]


Ebből melyik részt nem érted?

2019. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
k1 gondolom az a mágneskapcsoló, de melyik érintkezőjére kötöm a kábelt ? A1 A2 a tekercs két vége, ezekre mindig kötelező bekötni, mivel így húz be nem ?
2019. jan. 4. 18:17
 4/4 Szirty ***** válasza:

Jól gondolod. K1 a rajzon a mágneskapcsoló, mégpedig annak a tekercse.

Az alul látható K1 jelű fektetett téglalap tehát a mágneskapcsoló behúzó tekercse, a téglalapból felül és alul függőlegesen távozó vonal a tekercs két kivezetése (A1 és A2).

Meg kell tanulni a rajzjeleket. Bár abban igazad van hogy bizonyos szempontból a rajz nem 100%-ig precíz csak nem akartam emiatt a kérdés miatt nekiállni lerajzolni (csak kerestem egyet a neten).

2019. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!