Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha van egy 100 nF-os kondenzát...

Ha van egy 100 nF-os kondenzátorral sorbakötött 10 kohmos ellenállásunk, milyen ellenállásra kell a kondenzátort kicserélnünk, hogy a váltófeszültség-esés (50 Hz) a 10 kohmoson ne változzon?

Figyelt kérdés

2019. jan. 8. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyanra, mint amilyen impedanciájú a kondi 50 Hz-en.

[link]

2019. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, bocs, de nem. Az áramnak kell ugyanakkorának lennie. Ebből következőleg a két ellenállás összege legyen akkora, mint az RC impedanciájának abszolút értéke - ami ugyebár nem a kettő komponens összege.
2019. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Őőőőő....SZtrogoff... szóval ki kéne számolni vektorosan az eredő áramot, és ezzel számolni ellenállást ohm törvénnyel?
2019. jan. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, de mégse, annyiban, hogy nem kell kiszámolni az áramot, csak felírni.

U/Zabsz=U/(R1+R2) ebből jön a többi.

2019. jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő szándékot. Szerintem a megoldás: A kapacitiv és az ohmos ellenállás (31,8 kohm és 10 kohm) egyszerű számtani összege 41,8k. De Pitagorasz törvénye szerint kell összeadni (= 33,3 kohm).I= U/33,3k. Ha U= 10V, az ohmos ellenálláson eső feszültség U1=I.10k= 3V , a kondenzátoron U2=U-U1= 7V. A helyettesítő ellenállás = U2/I = 22,3k
2019. jan. 10. 22:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Sztrogoff, annak idején szakközépben érintőlegesen vettük elektróbol a komplex számokat, számoltunk is "j"-vel, de akkor sem szerettem, megérteni lusta voltam, mára kiesett az egész, sajnos :(
2019. jan. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, eddig jó: Ha U= 10V, az ohmos ellenálláson eső feszültség U1=I.10k= 3V

A többi nem.

A f*om érti, hogy a magyarázatomban mi volt a nehéz és azt a k* Z=R1+R2 egyenletet, amit felírtam neked, hogy nem tudtad észrevenni és megoldani... És miután a soros körben az áram egyforma, a feszültségek meg szögben eltérnek, előjössz ezzel a 10-3=7-el? :D

2019. jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!