Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Venni szeretnék egy laptopot,...

Venni szeretnék egy laptopot, de nincs rajta Wondows. Mit tegyek? Több lent.

Figyelt kérdés

Szóval kinéztem ezt a laptopot:

[link]


Oké, ez eddig teljesen jó, de kellene rá Windows is. Néztem ezt az oldalt:

[link]


Itt elég olcsó a Win10, viszon ez OEM kiadás, és ahogy olvastam ezt egyszer tudom telepíteni és kész. Még ezzel is megbarátkozok, mert egyszer feltelepíten rá és fakereszt neki, viszont megéri ezt nekem megvenni? Mármint a rendszert. Vagy van olyan, ami nem OEM licences? Mert nem nagyon találtam olyat.



2019. jan. 8. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:

"Itt elég olcsó a Win10, viszon ez OEM kiadás, és ahogy olvastam ezt egyszer tudom telepíteni és kész. "

Nem azt jelenti.

Azt jelenti, hogyha telepíted, onnantól arra a gépre lesz regisztrálva a licensz, nem fogod tudni átvinni egy másik gépre, mivel az alaplaphoz van kötve.

2019. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Oh, értem :)

De akkor ha csak erre a gépre szeretném telepíteni, akkor ez nekem nem jelent nekem semmilyen hátrányt?

2019. jan. 8. 18:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Így van, jelenleg semmilyen más hátránnyal nem jár az OEM licenc a retail-el szemben.
2019. jan. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A hátrány akkor ér, ha esetleg meghibásodik a gép olyan módon, ami komolyabb alkatrészcserét igényel.

Egyébként nem. :) Ez kb ugyanolyan, mint azoknál, akik ingyen frissítettek még anno - az adott gépre bàrmikor újratelepíthetik kód nélkül.

2019. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És akkor ezt a windowst frissíteni is tudom majd, ha úgy van?
2019. jan. 8. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Természetesen akárhányszor újra lehet telepíteni, még a DVD-t is eldobhatod, letöltheted újra, a legfrissebb verziót is.

A Microsoft szerverén tárolódik az egyedi hardveres azonosító, rögtön felismeri a gépet és aktivált lesz.

2019. jan. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Főverzióra nem biztos, mivel jósok nem vagyunk, de jövőbeli, mezei Windows 10 frissítéseket telepíthetsz.
2019. jan. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. jan. 8. 18:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én ez a problémát a Microsoft Toolkittel rövidre zárnám...
2019. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!