Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen erősítőt vegyek a...

Milyen erősítőt vegyek a gitáromhoz?

Figyelt kérdés
Van egy elektromos gitárom, viszont még nem jutottam el az erősítőig, milyen erősítőt tudok ami olcsó viszont jó hangja van, kezdő gitáros vagyok, olyat keresek ami a célnak megfelel és viszonylag sokáig bírja. (Lehetőleg ne drága legyen) Köszi! :D

2019. jan. 13. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi neked a drága? Nem mindegy hogy 20 vagy 120 ezret számát rá...20 ezer alatt szerintem ne nagyon vegyél még gyakorló sem. Én mivel panelben lakom igy csak kicsi kombóm lehet itthon. En2egy Marshall mg10 eset használok. Sokan azt mondják hogy ez a széria a Marshall szégyene, de nekem kimondottan tetszik. Ez kb20 ezer ft de ha rászánod a dupláját akkor egy Roland cubeot gondolnék. De persze nem mindegy hogy bluesre vagy metált akarod használni.
2019. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De egyebkent Boss az ami szerintem egy nagyon jo választás
2019. jan. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy veszel egy korabeli használt Vermona Regent kombót.
2019. jan. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, rászánok egy 40-et. Igazából reggae meg blues ra szeretném használni
2019. jan. 18. 14:30
 5/6 anonim válasza:
Ha többnyire clean-re kell, akkor szerintem Fender. Természetesen ez az én véleményem.
2019. jan. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Balsai Tamás válasza:

Menj be egy hangszerboltba, ahol használtat is árulnak, és türelmes az eladó.

Az elektromos gitár hangja a pengetőtől a hangszóróig alakul ki, ezért PONTOSAN A TE GITÁRODHOZ!!! célszerű erősítőt választani. Ennyiért félvezetősöket kapsz, de ezek közt is lesz jóhangú...

Ha kisebekre vágysz, próbálkozz a Peavey Blazer 158-cal, ebben már van zengető is (15-20e Ft)

Olcsók közül nekünk anno nagyon bejött a Celestionos Harly Benton HB-80R (35-45e Ft)(az Eminence-es hangja kevésbé tetszett)

A Marshall MG 100 és Fender FM 212 egy -egy hetet bírtak ki nálunk... számomra teljesen jellegtelen hangzásuk miatt...

Ha szereted a digitális effekteket, akkor a Vox és a Roland is jó választás lehet ebben a kategóriában, bár a Vox AD100 fejet se sokáig tűrtük (nem volt rossz, de mi hamar kiszeretünk a digit effektekből...nekünk elég egy zengető, meg egy torzító)

Ami - félvezetősök közül folyamatosan jelen van nálunk az a Laney TF sorozat (200- tól 800-ig). Ezek a legkülönfélébb gitárokkal is emberségesen szólnak, a 400-as és a 800-as ráadásul sokcsatornás.

Valaki írt a hozzászólásában Vermonát... Van itthon Regent 25R, illetve csöves Vermona MV3. Ezekhez fogható tiszta hang, csakis egy-két árkategóriával feljebb köszön vissza... Ezekhez viszont külső torzító kell...(sőt az MV3-hoz hangfal és reverb is...)

Nem fikázni és nem magasztalni akartam egyes készülékeket, csakis a mi szubjektív véleményünket írtam, és írhatnám még tovább, mert az utóbbi évtizedben közel 100-féle kombót/fejet kipróbáltunk. (rockos, blues-os környezetben, Strat, Superstrat és LP gitárokkal)

A lényeg a hozzászólásom elején olvasható: Menj be egy üzletbe a gitároddal, és halgass meg minél több erősítőt.

2022. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!