Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom hogy a tv-m...

Honnan tudhatom hogy a tv-m támogatja -e a hdmi 2. 0-t?

Figyelt kérdés
4k tv-ről van szó, ami 1080p-ben képes 100hz-re. De nekem valami régi hdmi kábelem van, ami nem tudja átvinni ezt a jelet. Ha veszek egy hdmi 2.0 kábelt az nyilván képes lesz rá, de nem tudom hogy a tv tamogatja e.
2019. jan. 22. 11:13
 1/10 A kérdező kommentje:
LG 55uk6300mlb
2019. jan. 22. 11:13
 2/10 repulo ***** válasza:

1. "Milyen képfrissítésű tévét vegyél?

100Hz-es, 200Hz-es, 600Hz-es TV vásárlása során ehhez hasonló jelzések láthatóak a legtöbb lapostévé paraméterei között. Mit jelez ez az érték? A lapostévék képernyője a valóságban 50-60 hertzes képfrissítést használ (ennyiszer vált képet egy másodperc alatt), a több száz hertzes értékkel a gyártók a tévékbe épített képjavító algoritmusok képességeit szemléltetik. Ezek az algoritmusok abban segédkeznek, hogy a gyors jelenetek – például egy hokimeccs gólja, vagy egy filmes autós üldözés – minél élesebben, elmosódás nélkül látszódjanak. Ezeket a képjavító algoritmusokat leginkább sportközvetítéseknél érdemes használni, sokan a filmeknél kikapcsolják őket, mert a képkockák eredetitől eltérő rátája megváltoztatja a filmek látványvilágát."

2. A 4K HDR 10 miatt biztosan van legalább egy HDMI 2.0 bemenet rajta, mert ezt régebbi madzag nem viszi át.

3. Ha csak a 100 Hz miatt érdekel, semmi köze hozzá, mint az 1. pont alapján láthatod.

2019. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De a Windowsban alapjáraton be tudom állítani a 100 és 120 hz-t 1080p-n, a tv effektjeit pedig a tv szoftvere / hardvere csinálja. Vagy tényleg nem tud annyit? :(
2019. jan. 22. 12:17
 4/10 repulo ***** válasza:
Ha a windows a a beállításokban felsorolja a 100-120 Hz-et, akkor az adott madzaggal azt tudja is továbbítani a tv-nek, mert az üzemmódokat a valós lehetőségek alapján sorolja fel. (Legalábbis nálam eddig úgy vettem észre.)
2019. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Felsorolja, de ha kiválasztom, akkor semmi változást nem látok. :(

Szerintem nem tud annyi adatot átvinni a kábelem, mert kb 8 éve megvan.

2019. jan. 22. 14:04
 6/10 repulo ***** válasza:
Mit szeretnél látni az 50 Hz-hez képest?
2019. jan. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gyorsabb képfrissítést?
2019. jan. 22. 16:03
 8/10 repulo ***** válasza:
Ugye 23.976 fps-től folyamatosnak látja az ember a képet. 50 Hz-re a váltottsorosság miatt van szükség a tv-nél. Amit pc-ről nézel hol kellene meglátszania a gyakoribb frissítésnek? Kétszer annyira nem vibrál? :-)
2019. jan. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Felsorolja, de ha kiválasztom, akkor semmi változást nem látok. :("


Nem is fogsz szerintem. A HDMI nem úgy működik, ahogy elképzeled, 8 éves kor is szakmailag vicc, nem azon múlik.

Ha a digitális átvitel csorbát szenved, durva képhibákat elötétüléseket lehet látni.

A Windowsban felsorolt értékeket a TV DDC-infójából olvassa ki a gép. Ezek között van egy alapértelmezett esetleg kettő, ha 50 és 60 Hz-en is tud működni a kijelző.

100-at lebutítja 50 Hz-re, 120-at 60-ra.

Így nem akad a kép, mert egész számú többszörös.

2019. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 repulo ***** válasza:
Megpróbálom neked mégegyszer. A tv 100 Hz-es képfrissítése nem azonos a videokari natív 100 fps-jával.
2019. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!