Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van értéke egy 1969-es Német...

Van értéke egy 1969-es Német gyártmányú vezérelt áram-kapcsolóórának?

Figyelt kérdés

Találtam egy ilyen órát a pincében, teljesen jó állapotban van. Bekötöttem, működik. Nekem nincs rá szükségem, nem szeretek 50 éves berendezéseket üzemeltetni. Van ennek az órának valamilyen piaci értéke, vagy tudok olyat találni aki adna érte akár csak egy kismegszakítót?

Ilyesmi, csak ez nem ennyire viharvert.

[link]

Bécsben gyártották, 15A-t képes kapcsolni, akár (380)400V-on.



2019. jan. 22. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szemét, kacat, ócskaság. Ha el tudodadni örülj, mint majom a farkának.
2019. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meghirdeted licitre.
2019. jan. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 23. 10:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennek pont az a lényege, hogy nem központilag vezérelt, hiszen akkor még nem volt ilyen technika.

Ezt simán kapcsolóórának nevezték, ha jól rémlik.

Felhasználható időzített kapcsolásokra, csak ma már ilyen célra kaphatók praktikusabb eszközök.

2019. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A magyar megfelelője egyébként úgy működött, hogy a tárcsa peremére rögzített bütyköket csavarhúzóval meglazítva, kívánt időpontra be lehetett állítani, hogy mikor kapcsoljon be és ki.

Miután éjszakára állította be a szolgáltató, ezért nevezték éjszakai áramnak. Ezt ma már központi vezérlés határozza meg, hogy mikor kapcsol.

2019. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!