Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért sípol a powerbank?

Miért sípol a powerbank?

Figyelt kérdés
Adott egy Alcor M10000-es külső akkumulátor. Telefont, akciókamerát szoktam vele tölteni, illetve a bicikli lámpámat is erről üzemeltetem. A probléma a lámpával van. 3 fokozat van rajt. A legnagyobb fényerőn nincs semmi baj, viszont az első kettőnél sípol az akksi, kicsit halkabban a lámpa is. Kb 1 m a vezeték. Veszélyes így használni?

2019. jan. 26. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen lámpák PWM-szaggatással csökkentik a fényerőt, ezért természetes, hogy 100 %-on sima az áramfelvétel, alatta egyre jobban szaggat, ezt tükrözi a sípoló hang.

Viszont az áramot a lámpa a saját akkujából szokta felvenni, USB-ről csak a töltőáramot, sok esetben csak 500 mA-t.

Milyen lámpa ez, nincs saját akkuja?

2019. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Solarstorm X2 a lámpa, nincs neki beépített, külső akksiról működik. Gyárilag egy 6400 mAh-s akkupack jár hozzá, viszont az nem sípol. De mivel nagyon erős fénye van ezt kb 2 óra alatt lemeríti. Ilyenkor vetem be az Alcort azt kb. 3 óra alatt nullázza le. 2 verziója van ennek a lámpának, van az erősebb ami 8.4V-os és nincs rajt USB csatlakozás, és van az enyém ami 5V-os USB csatlakozóval, tehát powerbankkal is üzemelhet.
2019. jan. 26. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!