Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések

A kérdés

Miért sípol a powerbank?

Adott egy Alcor M10000-es külső akkumulátor. Telefont, akciókamerát szoktam vele tölteni, illetve a bicikli lámpámat is erről üzemeltetem. A probléma a lámpával van. 3 fokozat van rajt. A legnagyobb fényerőn nincs semmi baj, viszont az első kettőnél sípol az akksi, kicsit halkabban a lámpa is. Kb 1 m a vezeték. Veszélyes így használni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: külső akkumulátor, akkumulátor, Alcor, lámpa, USB

jan. 26. 18:39  Privát üzenet  

A válasz

Ilyen lámpák PWM-szaggatással csökkentik a fényerőt, ezért természetes, hogy 100 %-on sima az áramfelvétel, alatta egyre jobban szaggat, ezt tükrözi a sípoló hang.

Viszont az áramot a lámpa a saját akkujából szokta felvenni, USB-ről csak a töltőáramot, sok esetben csak 500 mA-t.

Milyen lámpa ez, nincs saját akkuja?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jan. 26. 18:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Solarstorm X2 a lámpa, nincs neki beépített, külső akksiról működik. Gyárilag egy 6400 mAh-s akkupack jár hozzá, viszont az nem sípol. De mivel nagyon erős fénye van ezt kb 2 óra alatt lemeríti. Ilyenkor vetem be az Alcort azt kb. 3 óra alatt nullázza le. 2 verziója van ennek a lámpának, van az erősebb ami 8.4V-os és nincs rajt USB csatlakozás, és van az enyém ami 5V-os USB csatlakozóval, tehát powerbankkal is üzemelhet.

# 2/2Időpont jan. 26. 19:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az normális ha az ecigi töltés közben sípol?
Használ valaki 12 vagy annál nagyobb (pl 220v) os powerbankot?
UNIKORNIS POWERBANK Csatlakoztattam a telefonhoz és az alja pirosan világított. Mikor a powerbankot tettem fel tölteni, az alja pirosan villogott, később pedig folyamatosan...
Milyen Powerbankról tudok laptopot tölteni?
Mennyi ideig tárolható hosszútávon egy Powerbank, anélkül hogy az akkumulátor vesztene a teljesítményéből?
Kapható-e még valahol a YooBao Magic Cube II 5200mAh powerbank?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!