Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy philips minisistemem...

Van egy philips minisistemem és a leírásában az áll az erősítőnek hogy 2×20W RMS/2×140W max. Hogy ha a hangszórói 2×30W maxosak, akkor az erősítő meg bírnáe ha sorba kötök velük 2 db.35W maxos másik hangszórót?

Figyelt kérdés
Az erősítő impedenciája 4 Ohm és a sorba kötött hangszóróké 8 Ohm lenne

2019. febr. 2. 09:23
1 2
 11/15 Szirty ***** válasza:

"Az RMS-t szerintem felejtsd el."


Az RMS a lényeg! :)

2019. febr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Laikus veszély!


Tapasztaltam, sokan azt hiszik, hogy amikor ők párhuzamosan kötnek valamit, akkor az sorosnak mondják.


Például, a plafonon fel vannak fűzve a LED-lámpák 12 V-ra, párhuzamosan.


Laikus fejben ez úgy játszódik le, hogy sorban vannak, hiszen szépen egymás után "sorakoznak".


Agyrém, de ilyen hülyék tudnak lenni az emberek, először szinte el sem hittem.

2019. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Sztem nem rontottam el mert már annyiszor olvastam el hogy hogyan kell az ilyen kerdeseknel hogy a konyokemen jön ki....ha párhuzamosan kottem volna már rég kiégett volna
2019. febr. 3. 17:17
 14/15 anonim ***** válasza:

"ha párhuzamosan kottem volna már rég kiégett volna"


Ez sem igaz. Ráadásul nem tudhatjuk, hogyan csináltad, talán le sem tudod írni vagy rajzolni.

2019. febr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Egy mínusz az erositobe a hozzajaro plusz a másik hangszóró minuszahoz....a maradék plusz az erositobe
2019. febr. 9. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!