Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hobbi elektronika kezdő szett?

Hobbi elektronika kezdő szett?

Figyelt kérdés

Mérnökinformatikusnak tanulok, és tervem az hogy készítsek nagyon alap számítógépet. Az iskolában az informatikai részét megtanulom, de én szeretném megcsinálni az áramkört is. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne elkezdeni ezt a hobbi elektronikát, áramkör készítést. Érdemes venni kezdő szetteket? Esetleg vannak neves üzletek? Milyen eszközök kellenek?

Előre is köszi a válaszokat!



2019. febr. 3. 00:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még ilyen PC-kitről, értelmét sem látom.

Mikrokontrollerek vannak, kis modulok formájában, az elektronika alapjait pedig egyéb áramkörökön keresztül érdemes elsajátítani szerintem.

2019. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdemes egy alap PLC-vel kezdeni az ismerkedést. Lehet rájuk egyszerűbb programokat írni, nem is drágák. Manapság az aurdinot használják legtöbben tanulásra, mert könnyen beszerezhetők a moduljai az internetről is és teljes körű leírás van hozzá.
2019. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem "C-kit"-re gondoltam, hanem áramkör "készítő kezdő kit"-re, és nem programozni akarok ezekkel, hanem áramkört barkácsolni végülis. Elnézést ha rosszul fogalmazom meg a dolgokat.
2019. febr. 3. 11:55
 4/5 repulo ***** válasza:

Hajdanában az Ezermester Úttörő boltban árultak olyasmit amire gondolsz, de teljesen értelmetlen csomagok voltak. Így tettem szert tizen darab mk 27 magnóhoz való kazettaajtóra néhány ellenállás, kisebb tekercs és minőségi hibás kombinált fej társaságában.

Mostanában célirányos kit-eket lehet kapni, pl erősítők.

Értelme sem lenne annak amit te szeretnél, mert mit rakjanak bele, ki tudhatja mit szeretnél építeni.

Kitalálod mit szeretnél, összeírod az alkatrészlistát, elmész a boltba és megveszed, vagy a netről megrendeled.

2019. febr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Conrad-ban van pár KIT, a neten is sokfélét lehet találni, Ebay-en is akár, ha neten tudsz rendelgetni.
2019. febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!