Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez az 5V-ról 12 V konverter...

Ez az 5V-ról 12 V konverter vajon outputban is tudja a 2 A-t?

Figyelt kérdés

power bankról akarom a 12 V-ot, és kisebbet már rendeltem, az az 1 A-t eléggé melegedve de bírja (kb fele ekkora).


Ez a típus mikor azt írják h "CURRENT" az vajon a bemenőre lés a kimenőre is értendő? mert nekem 2A kellene 12V-on, de nem értem, miért nem írják oda egyértelműen h mennyi az OUTPUT értéke.

Ha csak nem a CURRENT jelenti a kimenőt is? ez lenne a kérdésem ...


[link]



2019. febr. 11. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A max current a maximális kimeneti áram. Viszont ahhoz, hogy 5V-ból 12V 2A legyen, a bemeneti áramerősség minimum 5A kell hogy legyen. Tud ennyit a powerbankod kiadni? Egy porton nem hiszem, max a kettőn együtt.
2019. febr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

eBay eladók nem hozzáértők általában, egyik több infót ad (másol), másik kevesebbet.

De szakmailag ez ismert dolog, hogy a step up konvertereknél mindig a bemeneti áramfelvétel maximuma mérvadó.

5V 2A, azaz 10 W feldolgozására képes, ami azt jelenti, hogy 12 V-on is 10 W lenne:

10/12 = 0,8 A

De természetesen még valamennyi veszteséggel is kalkulálni kell, amit az áramkör elfűt.

Közelítően 80 % hatásfokkal számolhatsz például, jobb esetben 90 % (áramfüggő).


Előző hülyeséget ír.

2019. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is pont ezt akartam írni, a 2 amper a rendszer felvett áramát jelenti.

Szóval ez ugyanolyan, mint amit korábban vettél.

Ez tud annyit, de nem tudom, hogy a tápforrásod bírja-e?

Miről fog menni? Mit hajtana?

2019. febr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, a #2 válaszomban nem részleteztem bővebben, ehhez a step up konverterek működését kell ismerni.

A kapcsolótranzisztornak van egy adott terhelhetősége, ami meghatározza lehetséges bemenőáramot.

Kimenő irányban a dióda terhelhetőségét úgy méretezik, hogy a maximumot szintén elbírja, de többet nem kell neki, mert a feszültség növelése miatt a kimenőáram úgyis már csak kevesebb lehet.

2019. febr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 repulo ***** válasza:
Ha elég hosszan mentek lefelé a lapon, ott van, hogy a bemenő 2,1 A, a leadott max 2,0 A.
2019. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 repulo ***** válasza:
* Nem bemenő, max felvett 2,1 A. :-)
2019. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

igen, a powerbank ugye max 2,1 A-t tud kiadni. és ez csak 1 USB-s, azaz még csak azt se lehet h 2x 2,1 A ...


azt mondjátok h max a bemeneti áramerősséget lehet alapul venni? az elég gáz. mondjuk kimenőben is elég lenne a 2 A, de azt írjátok, annyit nem fog tudni.


egyébként egy 12 V / 15 W-os lámpát üzemeltetne. ha azt nézem, ez csak kb 1,2 A kb, de a veszteségeket bele kalkulálva, a fene tudja most már ...

2019. febr. 11. 14:17
 8/12 A kérdező kommentje:

#4

"a dióda terhelhetőségét úgy méretezik, hogy a maximumot szintén elbírja,"


>>> ez alapján akkor elképzelhető h tudja a 2 A közeli értéket? aztán ha csak 1,8, még az is jó.

2019. febr. 11. 14:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még mindig nem érted a lényeget.

DC-konverterekre a transzformációs elv érvényes (attól függetlenül, hogy egy trafó AC-val működik).

Ha te 12 V és 2 A-t vennél ki belőle, az 24 W lenne.

Ez azonban lehetetlen, mert az átalakító csak 5*2 = 10 W-ot képes feldolgozni, mínusz egy kis veszteség, amit elfűt.

De ezt már írtam egyszer.

2019. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet venni 24 wattos kivitelt is.
2019. febr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!