Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rádióvezérelt kapcsolóról...

Rádióvezérelt kapcsolóról hogyan lehetne kideríteni, mi romlott el?

Figyelt kérdés

Számomra megoldhatatlannak tűnik.

A konyhában van egy szellőztető ventilátor. A falon volt egy kapcsolója. Ugyanolyan, mint egy átlagos villanykapcsoló, amellyel pl. a világítást is kapcsolni szoktuk. Bútorcsere során ez a konyhaszekrény mögé került.

Mivel nem akartam ezt fúrni-faragni, hogy elérhető legyen a kapcsoló, ezért rádió vezérelt kapcsolót szereltem be a helyére.

A távvezérlője elemmel működik, külsőre semmi nem különbözteti meg egy fali kapcsolótól.

Egy évig semmi gond nem volt vele, tökéletesen működött.

Mikor történt először nem tudom, de egyszer csak nem indult el a ventilátor.

Gondoltam, lemerült az elem. Kicseréltem ugyanolyanra, de semmi változás.

Ha kapcsolni próbálok, a távvezérlőn lévő led kigyullad kapcsoláskor, de más nem történik.

Sajnos maga a kapcsoló csak komoly munkával érhető el. Ki kell üríteni a szekrényt, s leszerelni. Méretes és nehéz.

Van valami triviális módszer, amivel ki lehetne nyomozni, hogy a távirányító, a kapcsoló vagy maga a ventilátor romlott-e el?

Egyenként mindegyik drágább annál, hogy próba-szerencse alapon újat vegyek.


2019. febr. 16. 13:08
 1/3 repulo ***** válasza:
A kapcsoló ugye nem elemmel mükszik? Mármint a vevő, fali része.
2019. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Általában a beépített részt ugye tanítani kell a távirányítóhoz. Így nehéz elmagyarázni, de nekem pont itt áll az sztalon egy scanner 433 MHZ-re (arduinobol), amivel a szellőztető kódját el tudom kapni. (nekem már a hőcserélős marley van, ami gyárilag is így működik, és automatizálni akartam, hogy mikor kapcsoljon. A legtöbb 433-as, de van 868 MHz-es rendszer is, Ilyen scannerrel lehet beolvasni, és ha jön valami az adóból, akkor a másik oldalon lesz a gond. Vagy elfelejtette a kódot, és tanítani kell, vagy elem, amit már írtak, bár nem nagyon láttam még elemes vevőt. Vagy tönkrement a vevő. A tanítás , meg a kódfelejtés persze csak akkor jön szóba, ha nem dipkapcsolókkal beállítani egymáshoz őket.
2019. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
a vevőt a 220 látja el.
2019. febr. 16. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!