Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A fi relé mennyire védi meg...

A fi relé mennyire védi meg az embert?

Figyelt kérdés

ha fi relé van a fürdőben, 10ma-es és pl.: az ember zuhanyzás közben véletlen lefröcskölne egy konnektort, miközben a fém zuhanytálcán van, akkor mi történne?


észre se venné az ember az esetek 100%-ban, csak annyit h. lekapcsol az áram?


vagy pedig adott %-nyi esély van rá h. megrázza az áram annyira h. megsérüljön?


feltételezve h. minden korrektrül van összerakva.


köszi!



2019. febr. 17. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg enyhe csípést érez, és ennyi. De nem próbálnám ki, elég egy laza kötés, vagy valami kis bibi...
2019. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jól működik, egy enyhe bizsergés, csípés, komolyabb sérülés nélkül.
2019. febr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Épp akkorát üt, mint FI-relé nélkül, csak az idő rövid, és a fibrillációhoz általában hosszabb idő kell, mint a szerkezet működési ideje.
2019. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

akkor ez még elmegy egy "welcome to jackass" kiáltás után?


csak sehol se láttam a neten még konkrét hatást az emberre


persze nem próbálom ki, csak érdekelt h. mennyit ér


kötéseket időröl időre hasznos akkor felülvizsgálni

2019. febr. 17. 12:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Vizes környezetben annyira lecsökken az átmeneti ellenállás, illetve nagy felületen érintkezik az ember, hogy még az a rövid idő komoly lórúgással járhat szerintem.

Mondom ezt úgy, hogy sokszor fogtam már kezet különféle áramnemekkel, azaz van róla némi fogalmam.

De ezt én sem próbálnám ki.

Katonaságnál volt olyan gyakorlaton, erdőben, vizes bakancs, valamit megfogtam, mivel ott is ez volt a szakmám, hogy árammal haverkodjak.

Elég brutális volt az a találkozás is.

2019. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 barkat válasza:
"elvileg" egy egészséges embernek ki kell bírni, de ez nem 100%. Kinek, hogy reagál a szíve például, stb. De az esetek túlnyomó részében nem szabadna, hogy emberélet múljon rajta. Ha minden rendben működik akkor 0,2másodperc alatt lekapcsol a relé. Biztonságos, de én nem próbálnám ki :-)
2019. febr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!