Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi határozza meg azt hogy ez...

Mi határozza meg azt hogy ez az egyfázisú motor melyik irányba forogjon?

Figyelt kérdés
[link]
2019. febr. 22. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
Semmi, mert lenyegtelen merre kezd el forogni.
2019. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tényleg mindegy, páldául egy ventilátornál hogy szív fagy fúj...


Ne már, csak arra válaszolj, amit tudsz is.


Nem vagyok biztos benne, de szerintem annak két darab kétmenetes vastag huzalból készült tekercsnek lehet köze az elindulás irányához, ha már megmozdult a forgórész, akkor berántja magát szinkronba (pontosabban egy állandó szlippel rendelkező aszinkron állapotba)

2019. febr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"de szerintem annak két darab kétmenetes vastag huzalból készült tekercsnek lehet köze az elindulás irányához"


Finoman fogalmazva. Ilyen típusú motoroknál a rézből készült rövidre zárt menet gondoskodik arról, hogy a vasmag egyik felében fáziseltolás jöjjön létre, ami szükséges az elinduláshoz.

Emlékezzünk rá, hogy a kondenzátoros indítású motoroknál a kondenzátor hozza létre a fáziseltolást (másik fázist).

Itt meg ez van helyette. Ezt a megoldást a kisebb teljesítményű kategóriában alkalmazzák, ahol az ezzel járó melegedés, veszteség, még belefér.

Forgásirány ezeknél úgy változtatható meg, hogy ahol a csavarok vannak, szét kell szerelni és a forgórészt megfordítva, összerakni.


"Semmi, mert lenyegtelen merre kezd el forogni."


Ilyen elvű motorok voltak a régi, egyszerűbb lemezjátszókban. Tesla stb.

Mikrosütőt bontottam nemrég, a ventilátora ilyen volt.

Egyik sem indulhat el visszafelé.

De sok példát lehetne sorolni, amivel évtizedek során találkoztam, ami most eszembe sem jut.

2019. febr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!