Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 180 W-os / 4 Ohmos erősítő...

180 W-os / 4 Ohmos erősítő 100W / 11 Ohmos hangszóróra kötve mit fog csinálni?

Figyelt kérdés

arányosan lehet számolgatni vagy vannak egyéb tényezők?


a konkrét erősítő:

[link]


elvileg folyamatosan 2x60 W RMS 4 Ohm, de hídban is azt írja h 4 Ohm de 180 W (ezt a 180 W-ot speciel nem értem, de mindegy).


lényeg h a hangszóró 11 Ohm/100W, akkor ezt ha arányaiban számolom, akkor 11/4= 2,75 , azaz 180 W / 2,75= 65 W fog a hngszóróra jutni?


és a másik dolog: ez a nagyobb ellenállású hangszóró károsítja az erősítőt vagy csak simán nem engedi leadni az egész teljesítményt és ennyi?



2019. febr. 27. 21:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha felesnél nagyobb hangerőre teszed elfüstöl a hangszóró.
2019. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Áttekinthetőbben:


Continuous Power Output (2Ω, ≤ 1% THD+N) 90 W x 2

Continuous Power Output (4Ω, ≤ 1% THD+N) 60 W x 2

Continuous Power Output Bridged (4Ω) 180 W x 1


Máris látszik, hogy:

4Ω 60W

2Ω 90W

Nem lineáris a növekedés mert a kisebb ellenállás miatt növekvő áram fokozza a veszteségeket a félvezetőkön, belső inverteren is, ezért nem hozható ki az elméleti 120 W.


Hídkapcsolás törvényszerűsége, hogy ebben az esetben például 4Ω terhelést 1-1 végfok úgy "lát", mintha 2Ω lenne az egyiken is, 2Ω a másikon is.

Ja, az véletlenül 2x90 = 180Ω?

Minden stimmel.


4Ω-on 180W teljesítményt kerekítve 27 V feszültség hoz létre.

Ha 27 V-ra 11Ω terhelést kötsz, az 66W.

Viszont látható, hogy nagyobb impedancián a végfokból több feszültség hozható ki (4Ω 60W), azaz 15,5V is lehetséges.

Hídban ez már 31V.

Ha 31 V-ra kötsz 11 Ω-ot, az már 81 W.

Az elképzelhető, hogy 11 Ω terhelésen valamivel több is kihozható, mivel tovább csökkennek a belső veszteségek, viszont nem határtalanul, mert a belső tápfeszültség egy ponton bekorlátoz.

Ezért a 100 W-os hangszóróba még belefér valószínűleg.

2019. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%

Pontosabban nem invertert akartam írni, DC-konverter van ilyen erősítőkben.

Inverter az egyenirányító fordítottja (DC-ből csinál AC-t), csak a számokra figyeltem, ezért elírtam.

2019. febr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul nem lesz semmi baja, nem tudod megölni, mert nem tud akkora teljesítményt leadni, szóval ideális párosítás, ha attól eltekintünk, hogy kissé halkabb lesz.
2019. febr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%

Illetve 180Ω-ot írtam véletlenül a 180W helyett, de ezt már nem is akartam helyesbíteni, mert aki érti, az úgyis tudja, hogy csak elütés volt.

Csak azért írok mégis, mert látom közben, hogy valami sunyi kis majom leminősítette már megint a hozzászólásom.

A kis butája...

Szólj nyugodtan, ha nem tetszik valami, persze az ilyen sumák tetűk nem mernek kiállni egy tisztességes szellemi párbajra. Ész nélkül nehéz is lenne.

2019. febr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

:) a sunyija inkább írná le, amit gondol ...


oké kösz, de azon meglepődtem, h azt írod, 2 Ohmnak látja, ha hídba kötöm, mert a leírás szerint nem az van, h 4 Ohmon számolva 180 W hídban? ezt kicsit nem értem, a többi részét nagyjából ... (1 db 100W / 11 Ohm hangszóró van, tehát ez nem is kérdés, vagyis kivéve akkor kérdés, ha netán tanácsosabb csak 1 csatornára kötni a híd helyett, de nem valószínűsítem)

>>>

és akkor lényeg a lényeg h Te is hasonló végeredményt hoztál ki, igaz más alapokon, de szóval egy biztos ezek szerint: az erősítőt nem bántja a nagyobb Ohmos hangszóró, max annyi h halkabb lesz az egész. jó hát nem tudom, fülre mennyi lenne a különbbség a 100W és a 65 W között, de oké, sztem jó lesz az is, én ettől féltem csak h meghal esetleg az erősítő.

2019. febr. 28. 03:27
 7/16 A kérdező kommentje:

sőt, most látom, 81 W-ot írtál hídban, akkor még közelebb van a 100-hoz, az a 20% elméleti veszteség már nem hiszem h fülnek annyira vészes.


és egyébként arra semmilyen elektronikai megoldás nincs h csökkentsem az ellenállását a hangszórónak? bár így a leírtak alapján nincs is értelme végül is, inkább csak elvileg érdekelne akkor.

2019. febr. 28. 03:30
 8/16 A kérdező kommentje:

ezek szerint, egyáltalán nem lehet lineárisan számolni, és ha pl 8 Ohmos lenne a hangszóró, akkor se lehetne egyszerűen a 4 Ohm kétszeresét venni, ha jól értettem (bár megvallom, nem világos, hogy van ez a hídban 180 W / 4 Ohm és mégis 2 Ohm, ez sajnos már sok nekem :D )


de ha 1 csatornával számolunk (csak h értsem végig), akkor se úgy van ez, h 65W / 2 Ohm a folyamatos terhelhetőség, azaz akkor a 65 W per 5,5-öde = 11,8 W teljesítmény lenne a vége ugyan ezen a 11 Ohmos hangszórón? de ha csak megközelítőleg is így van, akkor főleg csak hídban való használatról érdemes beszélni.

2019. febr. 28. 03:38
 9/16 A kérdező kommentje:

*na most én írtam félre


tehát: 1 csatorna 4 Ohmon 90 W a kiindulás.


akkor: 11 Ohm / 100 W-on ha lineáris lenne >>> 11 / 4 = 2,75 -szöröse lesz az ellenállás, azaz

>>> 90 W / 2,75 = 32,7 W, tehát így se oké.


mindenképp marad a hídba kötés, nem rossz az a 81 W sztem, főleg ha semmitől nem kell félni h vagy az egyik vagy a másik tönkremegy

2019. febr. 28. 03:42
 10/16 A kérdező kommentje:

ja oké, most így sokafdszoprra elolvasva értem a dolgot:


"Hídkapcsolás törvényszerűsége, hogy ebben az esetben például 4Ω terhelést 1-1 végfok úgy "lát", mintha 2Ω lenne az egyiken is, 2Ω a másikon is.

Ja, az véletlenül 2x90 = 180Ω?

Minden stimmel."


OK

2019. febr. 28. 03:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!