Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy oldják meg akkus üzemmel,...

Hogy oldják meg akkus üzemmel, hogy mégis elérjenek ilyen hangerőt?

Figyelt kérdés

03:02 >>

https://www.youtube.com/watch?time_continue=186&v=8c66xhRcPUA


én emlékszem a normál, kábeles szirénákra, hogy győzték emleni a Wattot, először 100 W-os szirénák jelentek meg, aztéán az se volt elég, jöttek a 2x100 W-os modellek (és sokszor még ez is határeset, h eléri-e a szabvány 103 dB-t) , na de hát ezek brutális fogyasztások ahhoz képest, amit egy ilyen mini akku képes biztosítani.


Mi a fenét tesznek ebbe, hogy mégis képes legyen ekkora hangerőre?



2019. márc. 3. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Régen nagy divat volt, hogy alulról hozzáfértek a motorháztető nyitó bowdenjéhez, kinyitották a motortetőt és gyorsan elvágták a sziréna kábelét, hogy ne üvöltsön. Erre találták ki a belső akkumlátoros szirénát, amit csak a saját kulcsával lehetett ezután leállítani. Annak elég nagy hangereje volt és ezelőtt 20-30 évvel lehetett kapni. Az is működött legalább egy órát és hol voltak akkor még a líthium akksik.
2019. márc. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szirty ***** válasza:
32%
Nem tudom. A linkelt videóban 32 másodperc promóciós gyökérséget láttam. Mit kellene nézni ott?
2019. márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

2:05-3:02 között van az a részlet.

Hogy a fenébe tudtál 14%-ra esni? Hozzászóltál a politika szekcióhoz? :D

2019. márc. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A modellezők által használt Li-po "téglák" valamelyikével simán megoldható.


Az érdekesség kedvéért olyannal egy autót is be lehet indítani (3S, azaz 12,6 V max. zsebbikák), csak azok nagy áram rövid idejű leadására vannak tervezve és fontos eleme még a dióda vagy mágneskapcsolós védelem, ami nem engedi a visszatöltést a generátorról, mert 14,4 V már tönkretenné, miután beindult a motor.

2019. márc. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

sztem nem egyről beszélünk.

én is ismetrem a kis vacak autószirénákat, na de állíts mellé egy mentőt és úgy kapcsold be mindkettő szirénáját. meg se fogod hallani h a riasztós is szól. hiába írkálnak rá 112 dB-t, nevetséges, és ezt tapasztalatból írom, mivel egy időben én magam is tettem be pluszba autóriasztós szirénát a mentőbe, hátha olykor jó lesz ha kéne tö9bb hangerő, de tök felesleges volt, meg se lehetett hallani az eredeti rendes sziréna mellett (100 W / 11 Ohm / 105 dB)

meg hát elég a kettő áramfelvételét megnézni ...

vagy talán a hangfrekvencia lenne ennyire lényegi szempont? nem tudom, de nem értem.

2019. márc. 3. 19:34
 6/11 Szirty ***** válasza:
76%

"Hogy a fenébe tudtál 14%-ra esni? Hozzászóltál a politika szekcióhoz? :D"


Nem hanem van egy "jóakaróm" aki megoldotta...

Azt hitte hogy érdekelnek a pontok.

2019. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 repulo ***** válasza:
Egyrészt a frekvencia, másrészt, a mentős sziréna ezekkel a paraméterekkel 123 dB körüli hangnyomást hoz létre, ami azért majdnem négyszer hangosabb a riasztó 112 dB-es hangjánál.(ha győzi az erősítő rész szuflával)
2019. márc. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

ebben biztos vagy? most én ezt csak emlékezetből írom, de úgy rémlik h műszsakin mikor mérték , akkor 103 dB volt a jogszabályi minimum 7 m távolágról 90 fokban és 120 a max, na de alig-alig érték el a 103-at is akkoriban. ma már ugye a többség eleve dupla hangszórósra tervezett és 200 W-os, azok tudják a 115-120 közöttit, de szal nem volt ez annyira természetes. sztem inkább az autóriasztónak a 112-je kicsit túlzás, na meg persze kérdés a frekvencia tényleg.

máskülönben megoldanák akkor ők is egy 3 ezres kis gagyi kínai erősítővel meg egy ezres hangszóróval azt annyi nem?


hát nem jövök rá ... de majd próbálom kikutatni a dolgot

2019. márc. 3. 21:19
 9/11 A kérdező kommentje:

ja jó, ez a gyerekjáték kategória, hasonló mint a mostani fantasztikus ledes villogók, csak aztán még sötétben se biztos h látszik.


megnézegettem, de a praktikusságon kívül vicc

2019. márc. 3. 21:55
 10/11 repulo ***** válasza:

Na, ha jól emlékszel, a 100 Wattal 124.5 dB volt a régi max hangnyomása 1 méter távolságról, de ott már rezeg a léc, hogy elszáll a hangszóró, hisz ez a vége.

A hangnyomás a távolság duplázódásával 3 dB-lel csökken, 8 méter távolságra ez már 12 dB.

2019. márc. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!