Hellobello23 kérdése:

Ez így működhet?

Figyelt kérdés

A következő videó alapján tervezem összerakni áramkörömet: [link] (rövid leírást is találtok.)


Ettől kicsit különbözően az enyém a következőkből állna:

- servo motor: [link]


- PIR érzékelő: [link]


- Arduino UNO


- Milyen tápegység kellene ezekhez? Ez megfelelhet: [link]


Szerintetek ehhez milyen hálózati csatlakozó kellene, esetleg valamilyen átalakítós?


Ezeken kívül szükségem lehet még valamire (ellenállások, tranzisztor...stb?), vagy csak egymásban illesztem a kettő "lemezt" bekötöm a servot, PIR-t és hálózati dugót és utána azzal mehet a 230-ba? (Persze csak mielőtt feltöltöttem a kódot az Arduinoba.)


Előre nagyon köszönöm a válaszokat!



2019. márc. 4. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt hogyan sikerült kikombinálni, legutóbbi értesüléseim szerint a tápegység angol neve nem motor driver shield.

Nem foglalkozom ilyen témával (elektronikával igen), de kapásból találtam két releváns leírást:

[link]

[link]

Hogy, hogy nem, még a motorodról is találtam adatokat:

[link]

Láthatóan szükséged van +12V tápra (motor) és +5V tápra (egyebek).

De még számos további problémát kell leküzdened, ezeket csak a példa kedvéért mutattam, hátha feladod.

2019. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előbb szót akartam ejteni róla, csak elfelejtettem, hogy a szervómotor (ahogy a hazai szaknyelv nevezi) kicsit más fogalom.

Szervónak az a lényege, hogy a mechanikus pozíció vissza van csatolva a vezérléshez, potméter vagy hasonló eszközzel.

Bővebben:

[link]

2019. márc. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most látom, az 1. hozzászólásomban a 3. linket is elcseréltem véletlenül, nem azt akartam betenni.

De mindegy, mert a BG-linken is szerepel a motor bekötési ábrája és az áramfelvétel, ami a két lényeges infó.

2019. márc. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!