Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések

A kérdés
Hellobello23 nevű felhasználó kérdése:

Ez így működhet?

A következő videó alapján tervezem összerakni áramkörömet: [link] (rövid leírást is találtok.)

Ettől kicsit különbözően az enyém a következőkből állna:

- servo motor: [link]

- PIR érzékelő: [link]

- Arduino UNO

- Milyen tápegység kellene ezekhez? Ez megfelelhet: [link]

Szerintetek ehhez milyen hálózati csatlakozó kellene, esetleg valamilyen átalakítós?

Ezeken kívül szükségem lehet még valamire (ellenállások, tranzisztor...stb?), vagy csak egymásban illesztem a kettő "lemezt" bekötöm a servot, PIR-t és hálózati dugót és utána azzal mehet a 230-ba? (Persze csak mielőtt feltöltöttem a kódot az Arduinoba.)

Előre nagyon köszönöm a válaszokat!

márc. 4. 17:54  Privát üzenet  

A válaszok

Ezt hogyan sikerült kikombinálni, legutóbbi értesüléseim szerint a tápegység angol neve nem motor driver shield.

Nem foglalkozom ilyen témával (elektronikával igen), de kapásból találtam két releváns leírást:

[link]

[link]

Hogy, hogy nem, még a motorodról is találtam adatokat:

[link]

Láthatóan szükséged van +12V tápra (motor) és +5V tápra (egyebek).

De még számos további problémát kell leküzdened, ezeket csak a példa kedvéért mutattam, hátha feladod.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont márc. 4. 19:09 Privát üzenet

Előbb szót akartam ejteni róla, csak elfelejtettem, hogy a szervómotor (ahogy a hazai szaknyelv nevezi) kicsit más fogalom.

Szervónak az a lényege, hogy a mechanikus pozíció vissza van csatolva a vezérléshez, potméter vagy hasonló eszközzel.

Bővebben:

[link]

# 2/3Időpont márc. 4. 19:35 Privát üzenet

Most látom, az 1. hozzászólásomban a 3. linket is elcseréltem véletlenül, nem azt akartam betenni.

De mindegy, mert a BG-linken is szerepel a motor bekötési ábrája és az áramfelvétel, ami a két lényeges infó.

# 3/3Időpont márc. 5. 00:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
ChromeCast wifi hálózat nélkül működhet?
Van egy betonmedencém semmi kivezetéssel az oldalán. Ha homokszűrős szívattyút veszek amit csak vízszint fölé tudok elhelyezni műkődhet-e a keringetés? Magyarul képes-e vízszint...
E-Cigi kitéptem a fütőszálat, müködhet még?
Időzítős szellőzőventillátor állandó fázis nélkül működhet?
Működhet a tv távirányítója, ha kimostam?
Szeretnék Bosch 36v 4A -os active line e-bike töltött hessentetni egy hasonló teljesítményű töltövel. A csatlakozok mássak de a megfelelő helyre dugva vajon működhet?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!