Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan működik az ecigi?...

Hogyan működik az ecigi? Milyen egészségre káros, jótékony hatásai vannak?

Figyelt kérdés

2019. márc. 13. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Liquidet kell bele tölteni elvileg vizpara szerűséget szivsz, egy évig e cigiztem viszonylag magas nikotin tartalmú liquideket szívtam ezzel sikerült leszokni a dohányzásról. Jótékony hatásai biztosan nincsenek egészségre káros hatásai meg nem teljesen bizonyítottak de biztosan vannak. Nálam a vége felé már nem volt jó hatással rám marta a torkom meg éreztem, hogy nem a legjobb a tüdőmnek.
2019. márc. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy vannak benne káros anyagok, mint a hagyományos cigarettában. Mivel nem szálakban mérhető a mennyisége, hajlamos leszel jóval többet szívni, mint a cigarettát.
2019. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Nincs benne kátrány, benzol, ammónia, acetaldehid, kumarin, szénmonoxid stb., szóval a legagresszívebb veszélyes anyagok hiányoznak, ami a normál cigiben kikerülhetetlenül ott van.

Azoknak itt a listája:

[link]


Viszont az e-cigiben is van nikotin, ami ugyan önmagában nem tipikus rákkeltő anyag, de szív- és érrendszeri gondokat okoz és fő baj, hogy ez fenntartja a függőséget.


A liquid összetétele glicerin és polipropilén-glikol, ezek nem rákkeltők, de a magas hőmérsékletű porlasztó izzószálon keletkező égéstermékeikben már lehet rákkeltő összetevő. Plusz az aromaanyagok is hordozhatnak veszélyt, akár alapból, akár szintén megégve.


Az biztos, hogy a normál cigi gyorsabb és több károsodást okoz, több a veszélyes anyag tartalma, de azért az e-cigi sem hegyi levegő.


A legrosszabb a kettő együttes, váltott használata.

A legjobb egyik sem.

De ha a normál cigi letétele a cél, arra jó lehet az e-cigi ÁTMENETI lépésként a teljes leszokáshoz.

2019. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én csak érdeklődtem, de nem célom használni
2019. márc. 16. 08:12
 5/5 anonim válasza:

#3

Nem feltetlen nikotinos, liquidtol fugg. En pl nikotin menteset szivok.

2019. ápr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!