Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Transzformátor szekunder...

Transzformátor szekunder tekercsét át lehet tekercselni, hogy nagyobb áramot, és kisebb feszültséget adjon?

Figyelt kérdés
Nos, van egy trafóm aminek nyákja szerint a következő módon transzformál: 46V 4A, 46V 4A, 46V 1A, 26/46V 1A, 26/46V 1A, 46V 1A. Át szeretném a következő módon tekercselni: 2x30V 6A, 2x36V 6A. Lehetséges ez a primer tekercs módosítása nélkül? Bár nem tudom, hogy ezek az adatok valósak-e mert elég kicsinek tűnik nekem a trafó. Valaki tud segíteni, hogyan lehetne ezt kivitelezni?

2019. márc. 24. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak a primer módosítása nélkül szokás, illetve kell, mivel az már méretezve van a bemenő feszültségre.

Szekunder igény szerint áttekerhető, már amikor a kivitelezés nem ütközik nehézségbe.

2019. márc. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor áttekerhetem, ha ugyanakkora lesz a kimenő teljesítmény mint a bemenő?
2019. márc. 24. 09:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt tudjuk mennyi a bemenő teljesítmény (pontasabban az átvihető teljesítmény, ami a vasmagtól függ)?

Mert a sok tekercses trafók általában nem alkalmasak az ÖSSZES megadott feszültség*áram leadására.

2019. márc. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor áttekerhetem, ha ugyanakkora lesz a kimenő teljesítmény mint a bemenő?"

Legalábbis a trafó hatásfokától eltekintve, valamennyit nyilván elfűt közben.

Meg kell nézni a menetfeszültséget, meg azt is be kell kalkulálni, hogy terhelésre esik majd, huzalvastagságot is a terhelőáram függvényében méretezni.

2019. márc. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű megcsinálni.

Csak ki kell számolnod hány menet és milyen keresztmetszet szükséges, utána szétvered a vasmagot, letekered a régit, visszatekered íz újat, és úgy rakodössze a vasmagot, hogy ne zúgjon. És drukkolsz hogy a tekercselés ne sérüljön.

Ha elég gyakorlott vagy benne, egy-két napi munkád eredményeképpen lehet egy új trafód.

2019. márc. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Vasmagot már leszedtem, illetve a szekundert letekertem. Már csak az új szekundert kéne kiszámolni. Van valami program erre? Mert trafókkal csak most foglalkoztam, nem biztos helyesen ki bírnám számolni.
2019. márc. 24. 10:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha megszámoltad (mert ha át akarunk tekercselni ez alap),

hogy mondjuk a 46V-os hány menet (legyen 92), akkor egyszerű arányosítással máris tudod, hány kell mondjuk 24V-ra.

Mert az látszik, hogy 2menet/V (92/46), akkor 24V-ra 2*24, azaz 48 menet kell.

2019. márc. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kész trafónál nincs értelme számolni, mert nem biztos, hogy ugyanannyi primert számolsz ki, mint a trafó tervezője.

Vissza kellene tekerni pár menetet és megmérni a feszültséget.

De vasmag nélkül nem kötheted rá a 230 V-ot, mert a kisebb impedancia miatt leég, túláram keletkezik.

Vasmag nélkül esetleg valami kisebb tesztfeszültséget lehetne rákötni a primerre, majd abból arányosan számolni.

2019. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!