Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen okos világításom legyen?

Milyen okos világításom legyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék itthonra okos világítást, és ezzel kapcsolatban több kérdés is felmerült bennem. Hálás lennék ha ellátna tanácsokkal valaki, aki tapasztalt a témában. Szóval első körben mennyezeti led lámpákat szeretnék, amiknek állítható a színe. Nagy a kínálat, nem tudom merre nézelődjek. Azt látom, hogy alapvetően a távirányítós, bluetooth-os vezérlés az elterjedt, de nem bánnám, ha a Google Home-mal wifin keresztül is tudnám vezérelni (különben mire jó a nyavalyás?). Plusz a bővíthetőség miatt is jobb lenne a wifi, hiszen akkor a különböző eszközöket (Philips, Xiaomi, akármi az aliról stb.) egyszerre vezérelhetném, nem kéne mindhez külön távirányító, vagy app (gondolom ezt én, de világosítsatok fel - haha - ha rosszul tudom). Emellett érdekel asztali lámpa, és kis egyéb hangulatvilágítások ágy mellé például. A fő az, hogy egy felületen kezelhessem mindet, ha kell egyszerre, ha kell külön-külön. Vagy ha ez nem megoldható, akkor csak a mennyezeti lámpát "okosítom be" maximum. Ti hogy csináltátok?

2019. ápr. 8. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Sehogy. Szakmabeliként is felesleges baromkodásnak tartom.

Ami jó, az a mozgásérzékelő, hogy ne kelljen állandóan csesztetni a falikapcsolókat.De az nekem már a 90-es évek vége óta van több is, nem újdonság.

2019. ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%

Egyetértek az előttem szólóval (1-es válasz). Maximum dekor világítás esetén támogatom a wifis/blutooth megoldást. A többi legyen vezetékes. Indokok:

1./ a wifi elég bizonytalan (mi van ha éppen "lefagy")

2./ a blutooth se sokkal jobb

3./ jelenleg senki nem tudja garantálni, hogy ezek kivülről védettek. Mindenki ígéri, hogy szuper biztonságos stb. Mivel jár ez:

a./ távolról (jó pár tíz méteres körzetben biztosan) lehallgatható, kb. lehet tudni, hogy otthon vagy, vagysem. Simán ezzel a lendülettel ki is irhatd az ajtóra, hogy "kedves betörő, most gyere mert üres a lakás/ház"

b./ ugyanez, kivülről be lehet kapcsolni/ki lehet kapcsolni. (és most nem ilyen kereső kifejezésre gondolok amit érdemes elolvasni, hogy stuxnet /tudom az centrifuga volt, de az elv hasonló). Gondolj bele, van egy rossz akaród és minden éjjel 2 és 3 között 2 percenként ki-be kapcsolgatja a lámpádat, nem fogsz tudni aludni. Néhány nap után becsavarodsz, és pl. kirugnak a munkahelyedről, balesetezel stb. Ugyanennek a másik fele, lekapcsolja és lekapcsolva tartja, betör hozzád te meg kapcsolnád fel a világítást de nem tudod, neki helyzeti előnye van, mert ő erre készül, te meg ott állsz a sötét lakásodban fel sem tudod kapcsolni a villanyt meg se tudod nézni ki tört be, jó esetben túléled az akcióját.

c./ nem biztos,hogy örülnék ha mindenki azokat a statisztikákat nézegetné, hogy mikor szoktam otthon lenni (ld. a./ megjegyzés). Ez megint azért jó, mert így még célzottabban lehet majd reklámokkal bombázni. Még több adatot akarsz elajándékozni? Pl. látják messziről, hogy minden éjjel 3x felbredsz, felkapcsolód az átjáróban és a wc-ben a világítást egyből tudják, hogy éjszaka jársz a wc-re (rögtön bediagnosztizálnak alvás zavart és ugrik a jogsid...) de majd kapsz egy csomó reklámot meg megkeres az orvos hogy ezzel kéne valamit kezdeni mert nem egészséges... Erre vágysz? Esetleg a főnököd is megkapja, hogy te minden éjjel felébredsz legalább 1x kimész WC-re, nem vagy eléggé kialudva és vegyen fel helyetted mást (hát nem tudom, hogy ennek örülnék-e). És hiába van GDPR...

Biztosan szeretnél így élni? Én biztosan nem.

Ha valami dekor világítás kell annál OK mert tök jó játék, meg jó poén. De, hogy az "üzemi" világításom ilyen legyen az biztos, hogy nem. A mozgásérzékelős lámpa, meg a nyitásérzékelős lámpa OK. De ne tudja már az egész világ, hogy mikor megyek ki a budiba.

2019. ápr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!