Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » TL-WR543G 54M routert üzembe...

TL-WR543G 54M routert üzembe akartam helyezni, a vezetékeket a használati útmutató alapján csatlakoztattam, mégse enged belépni, azt írja : nincs internet. Mi itt a gond?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez így egy információ hiányos halmaz..

Hogyan, kitől kapod a netet? Mire van előfizetésed?

Hova csatlakoztattad a WAN vezetéket?

A szolgáltatónál milyen módon azonítod magad, biztosítva a jogosultságot. (Felhasználónév, jelszó?)

Hol nincs internet? PC-n, WAN kábellel?

WiFivel nincs net?

Stb...

2019. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Kicsit hiányos amit írtál ezért nem tudok sokat segíteni.

- A kábelt a router kék bemenetébe kell bedugni utána ha gépet szeretnél rá csatlakoztatni akkor mindent a sárga bemenetekbe kell

- Az hogy bedugod a kábelt nem elég, be is kell állítani a routert

https://www.youtube.com/watch?v=pIHkpwkI9bk

2019. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Így jártam én is nemrég, vittem a szomszédba a laptopom, hogy majd jól beállítom a Wifit.

Csak elfelejtettem, hogy a LAN-drivert nem telepítettem (mivel nem volt használva), kénytelen voltam pótolni.

2019. ápr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A netet kábelon kapom, Pc-n van internet, wi-fi-t akarok a lakásba a fent megnevezett router segítségével de nem tudok eljutni a router beállításáig, mert a router nem kap jelet (azt írja ki a gép, hogy nincs net ) tehát nem tudom beírni a kért - esetemben- 192.168.1.1 se. A routeren nem megy át a net, így primitiven fogalmazva.
2019. ápr. 14. 19:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Csináltam már ilyet, a lépcsőházból bejövő LAN-kábel megy a router WAN portjába, a számítógép meg mondjuk a LAN1 vagy ilyesmi.

Figyeled, hogy én le tudtam írni, mit csináltam?

2019. ápr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, erre miért nincs válasz?

"A szolgáltatónál milyen módon azonítod magad, biztosítva a jogosultságot. (Felhasználónév, jelszó?)"


" A routeren nem megy át a net, így primitiven fogalmazva."

A routeren nem megy át a net? Hogy menne át, ha nincs is bedugva a bejövő net a routerbe?

Mert az leírásod szerint a PC-n van net, tehát oda van bedugva és nem a routerbe.

Nem így kéne a hardvert összeállítani....

2019. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem akartam nagyon bonyolítani: aszámítógép jol működik, tehát net van, csak a router nem konfigurálódik valamiért.Azért akkora bunkót nem tudok elképzelni, hogy a vezetékeket nem dugja a helyükre és csodálkozik, hogy nincs net- esetemben a routerben.

Nem lopni akarok, Digi előfizető vagyok.

2019. ápr. 14. 21:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem mondtuk, hogy lopni akarsz, csak az állításod nem áll össze.

Amikor én beiktatom a routert szabályosan, akkor pont nincs internet, mivel a router megszakítja.

Ebben az állapotban be tudok lépni a router felületére, hogy beállítsam a router kapcsolódását a szolgáltatóhoz (név / jelszó), csak utána fog élni a net.

Ehhez képest te valami másról beszélsz.

2019. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Pontosan azt próbltam kimakogni,hogy mindent megfekelően -az utasítások alapján- csatlakoztattam, mégse enged belépni a router felületére.
2019. ápr. 15. 07:32
 10/13 anonim ***** válasza:
Tehát akkor csak azért van ellentmondás a makogásodban, mert nem vagy képes normálisan kimakogni, hogy a gépen csak addig van net, amíg be nem iktatod a routert?
2019. ápr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!