Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy három fázisú motorból...

Varga Lászlógyörgty kérdése:

Ha egy három fázisú motorból csak három vezeték jön ki akkor hogyan lehet bent kötve?

Figyelt kérdés
Bontásból kaptam és előtte üzemelt.Kb.egy KW lehet.Tárcsás csiszolót szeretnék belőle.1400 lehet a fordulata.Nem pörög fel.Mi lehet a baja?
2019. ápr. 20. 21:39
 1/4 Bubuka508 ***** válasza:

Többféle bekötése lehet, de ha nem pörög fel, akkor szerintem egyfázisúra lehet átkötve, de hiányzik hozzá a kondenzátor. Ezen a linken megnézhetők a bekötések:


[link]

2019. ápr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet csillag vagy delta kötés.

De ha a motor jó, akkor annak mennie kell..

Mérj 3 tekercs ellenállás értéket, mármint a 3 vezeték között.

Mit mutat? Egyformának kell lennie.

2019. ápr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bubuka508 ***** válasza:
Nemcsak csillag- vagy deltakötésben lehetnek a tekercsek, hanem, ahogy írtam, egyfázisúra is lehet átkötve, akkor kondi nélkül nem indul el. De ilyenkor, ha kézzel rásegítünk, úgy el kell indulnia szintén, bár a forgatónyomatéka nem annyi lesz, mint kondenzátorral. A csillag- vagy deltakötéskor sem ugyanannyi, ezért korábban induláskor így, beindulás után amúgy át lehetett a tekercseket kapcsolni. Ma ezt frekvenciaváltóval oldják meg korszerű berendezéseken. De ha sem így, sem úgy nem indul, akkor vagy zárlatos valamelyik tekercs, vagy éppen szakadt, vagy pedig esetleg valaki elkötötte őket. Műszerrel ki lehet mérni, háromfázisú kötésnél egyforma ellenállásúnak kell lennie, egyfázisúnál pedig a segédfázis tekercse eltér a többiétől.
2019. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A tények: A három vez. ellenállása egyforma,a testre nem zárlatosak. A többi gép működik erről a dugaljról. Talán a kapcsolót kéne még átvizsgálni?
2019. ápr. 22. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!