Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell bekötni az rgb...

Hogyan kell bekötni az rgb ledszalagot arduinoba?

Figyelt kérdés

Van arduino nanom és Unom is. Most egy ledszalagot kötöttem rá, az áramellátást egy pc táp végzi. A ledszalag másik három kivezetését meg csak rákötöttem az ardura és azokat analogwriteal írogatom. Amikor új progit töltök rá akkor pirosan vílágít majd átvált arra amit beírtam csak rosszul. Ha a red-re állitok be 255-öt a töbvire meg 0-át akkor lila lesz a másik kettő aránylag jó, bár én inkább a zöldre ilyen sárgászöldet mondanék.


A kérdés, hogy így nagyon rossz? Hogy nem tettem semmit közéjük így ez nagyon befolyásolhat hogy nem azt mutatja amit beírok?


Van még itthon L293D motorvezéslőim, nemtudom milyen típusú de van pár tranzisztorom is meg diodáim, ha ezekkel lehetne e valamit művelni....



2019. ápr. 23. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Tranzisztoros, FET-es kapcsolás:

[link]

[link]

Vagy címezhető LED-szalag:

[link]

2019. ápr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tranzisztornál mennyire számít hogy milyennel kötöm rá?
2019. ápr. 23. 10:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Számít, noha ebben az esetben gyakorlatilag csak az áramterhelhetőség érdekes, mert 12 V-ot bármelyik elbír, többi paraméterbe sem kell most belemenni.
2019. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!