Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rendeltem ledes izzókat...

Rendeltem ledes izzókat kocsiba indexnek. A problémám az hogy a led ugye polaritás érzékeny. Ámde nekem a középső érintkező a negatív és a szélső a pozitív. (? )

Figyelt kérdés
Sajnos a hátsó lámpámba a "szálak" fixek és nem tudom megcserélni a polaritást sem ott sem pedig az izzónál. Mi lehet a megoldás? Canbus os izzóról van szó.A fő kérdés hogy a canbus os izzó is polaritás érzékeny? ÉS ha igen akkor hogy tudom megoldani a polaritás cserét? (Ez mellékes de házi usa modulom vn ami külön 5voltot ad az izzóra. Esetleg ez is halványabban fog világítani ezáltal?)

2019. ápr. 25. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha van benne Graetz-egyenirányító, akkor mindegy a polaritás. Itt van egy példa, 4 db dióda ott virít benne:

[link]

5 V-ról nem biztos, hogy világít, de ki kell próbálni.

2019. ápr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ohh. Én ezt rendeltem:

[link]

Hol tudom kideríteni hogy van e benne ? És ha nincs mit tudok még tenni? Már meg rendeltem sajna :/

2019. ápr. 25. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell vele foglalkozni, berakod és működik elvileg (unipoláris). Az lenne életszerűtlen, ha nem.

A vásárlók véleményét is láthattad.

5 V-ról viszont nem is működhet szerintem (csak előbb nem gondoltam bele), hiszen eleve a Graetz-hídon egyszerre két diódán esik feszültség. A maradék még egy szimpla fehér LED-hez sem elég, de 12 V-ra soros kapcsolásban szokás kötni.

Az áramgenerátor pedig ezekben step down, azaz nem ad több feszültséget. Ha egyszerű ellenállás, nyilván az is csak csökkent.


Az autókban a 21 W-os foglalat polaritására nincs szabvány szerintem, egyrészt a klasszikusan alkalmazott izzók miatt, aminek mindegy.

Másrészt vannak közös pozitívos áramkörök, amikor a féklámpa, tolatólámpa kapcsolója testel (negatívra kapcsol).

De néha úgy tervezik, hogy pozitívot kapcsol, és a test közös, mert épp olyan kedvében volt a tervező.

Így nem lehet kijelenteni, hogy a foglalat külső része mindig testelhető lenne.

Akkor viszont a LED-lámpákat is fel kell készíteni erre, hogy bármilyen polaritással működjön.

2019. ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Írhatsz az eladónak.

De nem feltétlenül fogja tudni a választ.

2019. ápr. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!