Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen mobilklímát tudtok...

Milyen mobilklímát tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Olyan kellene ami nem túl hangos, 100 ezer forint alatt, megbízható, kb 15-20 négyzetméterre.

2019. ápr. 30. 07:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet hogy az összes hangos. Mivel a kompresszor is bánt van a szobában (ami ugye a rendes split klima esetén kint foglal helyet) az összes brutálisan hangos lesz.


Mobil klíma esetén alapvetően 3 koncepció létezik.

A sima egycsöves mobil klíma, ahol csak ki kell vezetni egy darab csövet valahol. Hátránya hogy nem hatékony, hiszen a ház hűtésére szolgáló levegőt a szobából vonja el.


Kétcsöves mobil klíma ami esetén 2 csövet kell kivezetni. Előnye hogy sokkal hatékonyabb, hátránya pedig az, hogy a 2 hatalmas cső macerás.


Mobil split klima, ahol a gáz flexibilis csövön át áramlik a külső hőcserélő felé. Ez a legjobb, hiszen két kis vékony cső, és nagy hatékonyság.


Az probléma csak az, hogy utóbbi kettőt szinte sehol nem kapni már. Konkrétan szinte csak a "standard", mobil klímaként ismert egycsöveseket lehet kapni, 100 ezer forint alatt meg végképp.

Szerintem árukeresőn írd be, hogy mit vársz, és válaszd ki a legszimpatikusabbat. Nekem korábban egy Sencor volt, mert annyit voltam hajlandó rá elkölteni, mindenki fikázta, hogy ez egy fos márka stb, ahhoz képest nálam elment 3 évet és még a nagyszüleimnek további kettőt, és mai napig működőképes, csak nem használjuk, mert azóta van split klímánk.

De 100 ezer forint környékén már lehet kapni Whirlpool-t Electrolux-ot amik sokkal nagyobb márkák, és valószínűleg a minőségük is jobb.

2019. ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ha lakásba kell inkább vizsgáljátok meg a beépítés lehetőségét, árát.

nekem volt, nem bírtam, 1 hónap után eladtam.

nem lehet mellette semmit csinálni

se tv, se zenehallgatás, alvás meg pláne nem.


irodában is volt, ott jobban elviseltem, mert amúgy is nyüzsi volt.

de még ott is zavaró volt.

úgy jöttem haza, hogy zúgott a fejem a zajtól

végülis arra nagyon jó volt, hogy mikor eljöttem, beprogramoztam, hogy reggel 4-kor kapcsoljon be, így nem a nyugati nap által 40 fokra fűtött irodában kellerr kezdeni.

2019. ápr. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gabesz147 ***** válasza:

[link]


Ez sajnos drága de ki lehet tenni, ha van lehetőség. A beépítést, ha gyakorlatias vagy, házilag meg tudod oldani.


Én sokáig gondolkodtam rajta, van erkély, de inkább rászántam végül a 240 ezret, 3,5 KW-os split klímára. 2 éve kifogástalan, hűt, fűt. Ha van lehetőség részletre, vagy valamilyen elfogadható kölcsönre, vágj bele, nem két napra kell.

Egy 2,5 KW-ost gondolok ekkora területre, amit írsz. Az kevesebbe is kerül.

2019. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!