Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy müködnek az áruházi...

Hogy müködnek az áruházi lopásgátlok?

Figyelt kérdés
Mármint ugye a termékeket védi egy lopásgátlo (kis ezüstcsik,fekete nagy csik ,ruhákon fehér közepén ezüst alaku kör stb..) De arra lennék kiváncsi hogy hogy müködik ez az egész a kapu honna tudja hogy jeleznie kell hiszen az embernél lehet több fajta fémtárgy is :S vagy ez hogy van ?
2010. júl. 6. 08:59
 1/3 anonim válasza:
100%

nem tudom pontosan, csak egy tipp. Talán valami mágneses cucc, amit mikor lehúznak, elveszti ezt a képességét vagy nem tudom. Azt tudom, hogy ha egyszer lehúzzák, képes "újratöltődni". egyik ismerősöm járt úgy egyszer, hogy besípolt nála a kapu és bevitték, átkutatták, semmi. Később rájött, hogy a kabátja belsejében volt egy ilyen, amit már nagyon régen vett, és ez most újratöltődött.


Egyébként lehet, hogy gigantikus hülyeséget mondtam ezzel a mágneses dologgal, ne egyetek meg érte :)

2010. júl. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Előző hozzászóló semmi hülyeséget nem mondott.


Mágnesesen töltve van, és arra jelez a szkenner, de, hogy miért nem jelez a sima mágnesre, azt a gyártó tudná megmondani.


Igaz az is, hogy újra tudnak töltődni, de csak a csíkok, mivel a másik fajtát általában leveszik.


Viszont némely áruházban a riasztó kapukat manuálisan is működésbe lehet hozni, ha valaki "gyanús"...

2010. júl. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
hmmm értem , köszönöm a válaszokat :) Még azt nem értem hogyha igy müködik akkor ha beleteszem egy Faraday kalitkába (tökéletesen szigetelt) akkor simán kitudom vinni és nem is csipog ? :S nem akarok lopni csak érdekel :)
2010. júl. 6. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!