Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Külső tartályos nyomtatóm...

Külső tartályos nyomtatóm van. Azt írják, hogy a fekete fehérrel 4000-er, a színessel (színenként) 6000 oldalt nyomtathatok. Miért van ekkora eltérés a színes és a fekete között?

Figyelt kérdés
2019. máj. 24. 22:48
 1/10 Szirty ***** válasza:
Feltehetően azért, mert amikor színesben nyomtatsz, akkor mindhárom színt használja. Ha FF-ben akkor meg csak a feketét :)
2019. máj. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nyílván ugyanakkora tonerbe egy színből több fér, mint 3-ból.
2019. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szirty ***** válasza:

"Nyílván ugyanakkora tonerbe egy színből több fér, mint 3-ból."


Ypszilon1980 Nézd csak ezt!:


[link]


Egyébként sem adja ki, mert akkor meg 12000 lenne a színessel nem? :)

2019. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Jó, bocsi, igen, igazad van, én nem értelmeztem jól.

Ezek szerint vagy színesben úgy nyomtat, hogy a feketét is használja közben, vagy több van a színes patronokban. Legalábbis én ezt tudom elképzelni.

2019. máj. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

70 ml-es a fekete és a többi szín is.

De a színek külön-külön 70 ml-esek.

És minden egyes színnel lehet 6500-at nyomtatni.


Vagyis ha csak a sárgát (vagy csak a ciánt, vagy csak a magentát) használom (például) akkor azzal 5%-os lefedettség mellett 6500-at lehet nyomtatni, a feketével meg csak 4000-et.


Ez miért lehet?

2019. máj. 25. 17:37
 6/10 Szirty ***** válasza:
Szerintem rosszul értelmezed az adatokat.
2019. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Fekete:

[link]


Ciánkék:

[link]


Magenta:

[link]


Sárga:

[link]

2019. máj. 25. 20:49
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Valószínűleg akkor vagy más az összetétele a festéknek, vagy takarékos módban nyomtat színesben, de szerintem inkább a feketével keveri a sötétebb árnyalatokat és emiatt lehet, de ez attól is függ mit nyomtatsz.

Ma már egységesen 5%-os lefedettséggel adják meg a nyomtatható oldalak számát, ami szerintem hülyeség, mert szinte sosem fogsz annyit nyomtatni egy oldalra. Szóval az a 4000 meg 6000 oldal inkább csak a harmada maximum.

2019. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szirty ***** válasza:

Én nem néztem utána az ISO szabványnak ami szerint a gyártó a nyomtatható oldalak számát kalkulálja, de azt gondolom, hogy a fekete patron fekete-fehér oldalak nyomtatására a színes patronok pedig átlagos, színes oldalak nyomtatására értendő.


Tehát az adat nem azt jelenti hogy a ciánkékkel 6500 olyan oldalt tudsz nyomtatni amin kizárólag ciánkék szíy van és a lefedettsége 5%.

Szerintem a színes patronokkal 6500 5%-os lefedettségű átlagosan SZÍNES oldal nyomtatható.


6500 színes oldal után nem csak a kék fog elfogyni hanem mindegyik szín!

Azért több oldal a színes, mert a színes oldal több színt tartalmaz tehát nem csak egy szín fogy, hanem mindegyik, de így egy bizonyos szín nyilvánvalóan kevésbé.

2019. máj. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Na persze igen, hiszen a színeket 4 patronból keveri ki, amiatt is fogyhat kevesebb a színesekből.
2019. máj. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!