Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hol tudnék leselejtezett...

Hol tudnék leselejtezett Li-Ion akkumulátorokra szert tenni?

Figyelt kérdés

Itt a nyár, kezdődik a kempingszezon, ezúttal viszont kedvet kaptam ahhoz, hogy a nehéz ólomakkumulátorokat lecseréljem valami modernebbre. Időm, türelmem és szakértelmem lenne a szétszedegetéshez és újrahasznosításhoz, csak ötletem nincs, hogy tekintettel arra, hogy ezek rendkívül veszélyes hulladékok, hol vágnának hozzám nagy tételben és kedvező áron selejtezett, eredeti céljuknak már nem megfelelő akkumulátorcsomagokat.

Többek közt ebből a videóból is kaptam kedvet: https://www.youtube.com/watch?v=6YZNwisae80

Meg még sok magyar csatornán lehet látni, hogy bányásszák a (többnyire) 18650 cellákat a különféle kukából kiszedett csomagokból és hasznosítják újra.

Azt már természetesen egyik videós sem mondja el, hogy neki honnan van. Nektek esetleg lenne erre valami ötletetek?

Köszi!



2019. máj. 31. 01:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Laptop szervizekben, rc modellezős boltokban jó eséllyel adnak használt telepeket, cellákat. Elemgyűjtő tetejére egyszer láttam, hogy az informatikus letesz egy szatyornyi laptop akkumulátort, nekem abból lett power bank.
2019. máj. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem muszáj használtakkal bajlódni, vehetsz újakat.
2019. máj. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mire akarod használni?
2019. máj. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!