Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha faraday kalitkába helyezem...

Ha faraday kalitkába helyezem az éjszakai áram vevőjét, akkor nem fog lekapcsolni?

Figyelt kérdés

Rádió frekvencián kapják a ki/bekapcs parancsot. Ha sikerül "elkapnom" a bekapcsolt állapotot és akkor ráhelyezem a fémszövetet akkor bekapcsolva marad? Nyilván csak elölről és oldalról lehet leárnyékolni.

A kérdés természetesen csak elméleti, kétségtelen, hogy ez kimeríti a szerződésszegés fogalmát.



2019. jún. 3. 21:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A hálózatra van ültetve a jel (a vezetékre), nem a "levegőből" jön.
2019. jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

"A kérdés természetesen csak elméleti,"

Az elméleti kérdéshez legalább az elmélettel kellene tisztában lenni.

Dróton dzsavel az infó.

Mássz fel az oszlopra és a vezeték köré ferrit gyűrűket tegyél. Annak nagyobb az esélye.

2019. jún. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Ti hol éltek? Mert van Magyarországon RKV is. Lakihegyen hosszúhullámon megy ki a parancs.
2019. jún. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

# 3

Komolyan, és arról van fogalmad, hogy egy hosszúhullámra hangolt antenna mekkora? Vagy a hullámhossz felére, negyedére? Nem akarlak elkeseríteni, de jó hosszú.

Sokkal egyszerűbb szerintem a hálózati vezetékről lecsatolni a jelet, ami így antennaként szerepel.

A vezetéket pedig nem tudja leárnyékolni a kérdező.

Mindamellett percenként ismétlik a parancsot, ha jól tudom, így vételi problémák esetén valamelyik átbillenti, a sok közül.

2019. jún. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Ez a jellegzetes magyar vitastílus. Én írok egy tényről, te meg azt mondod, ez nem lehetséges, mert egyrészt elvi akadályai vannak, másrészt meg más módszereknek egyéb előnyei vannak. Hát nem érzed, mekkora ostobaság azt mondani egy működő rendszerre, hogy ilyen nem működhet?


Egy pár írás:


[link]

Hosszúhullámon sugároz erősáramú kapcsolásokhoz szükséges jeleket (pl. éjszakai-nappali átkapcsolások)

[link]

Ezek az adók a körvezérlő táviratokat hosszúhullámú rádióadással közvetítik.

[link]

hosszúhullámon időszinkron jeleket sugároz, melyet az áramszolgáltatók a nappali / éjszakai ellátás váltásához illetve közvilágítás vezérléshez használnak.

[link]

Az RKV rendszert Németországban az EFR cég szakemberei kezdték fejleszteni a 1990-es évek közepén, miután felszabadították a hosszúhullámú rádiósávot ipari felhasználásra is.

EFR GmbH 1994. Berlin

2 adóberendezés, teljes Németországot lefedi

EFR CEE 2004. Budapest

1 adóberendezés, Közép-Európa

Jelenleg már közel 1.200.000 darab vevõkészülék van felszerelve.

ftp://ftp.energia.bme.hu/pub/Energiaellatas%20es%20.../Fogy_Vez_SM_2015.pdf

Magyarországon a lakihegyi adótornyot használja az EFR • 135,6 kHz • 100 kW

2019. jún. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

# 5

Ebben az a legjobb, hogy a saját értetlenséged miatt dolgoztál feleslegesen.

Meg azért, mert hülyének nézed a másikat.

Láttad azt leírva a hozzászólásomban, hogy nem működhet?

Antennáról beszéltem okostojás.

Mire való az antenna?

RF-jel vételére.

Te miről beszélsz?

RF-adós technikáról.

Kár volt erőlködni...

2019. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

""elkapnom" a bekapcsolt állapotot és akkor ráhelyezem a fémszövetet akkor bekapcsolva marad?"


A vezeték az antennája.

2019. jún. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy látom érdekes témát hoztam fel.

2019. jún. 4. 10:09
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Meg azért, mert hülyének nézed a másikat."

De hát jogosan, nem?

"Antennáról beszéltem okostojás. Mire való az antenna? RF-jel vételére."

Ja, te azt gondolod, hogy a vevőnél kell egy szomszéd telkeken átívelő antenna? Új tudományág van születőben. :D

"Te miről beszélsz? RF-adós technikáról."

Ez már akkor is világos lehetett volna neked, mikor a #3-at olvastad, nem?

2019. jún. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

"Új tudományág van születőben. :D"

Röhöghetsz is bárgyún, a hullámhosszak fizikájáról nem sok lövésed van.

Elárulod magad, villanyszerelő. De mindig ezekkel van a baj a fórumokon, a mások dolgába beleokoskodó villanyszerelőkkel (nekem mellesleg van jogosultságom erősáramú és gyengeáramú témákhoz is).

Fogd már fel, hogy nem szükséges antenna, kapacitív csatolással egyszerűen levehető a jel a hálózatról.

Vagy te azt hitted, hogy a mobiltelefonban is van antenna, akkor ugyanaz a technika? Nagyon nem ugyanaz (ld. hullámhossz).

2019. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!