Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szünetmentes invertert lehet...

Szünetmentes invertert lehet ezekkel táplálni egyszerre?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


A szolár vagy munka aksik nagyon drágák, áramszünet is ritkán adódik, ha van az is olyan hogy karbantartás az eonnál vagy vihar okozta kimaradások, de 97%-ba van áram mindég.

Az aksik egyeznek adatra, ezért sztem tölthetőek közösen.

Azért kellene így 4 külön fajta, mert ki akarom tapasztalni melyik a hosszabb életű!

Amint látom ezek mind (ha minden igaz) kalciumos és gondozás mentesek.



2019. jún. 4. 06:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Indítóakku rövid idejű nagy terhelésre való, vékonyabb lemezeket tartalmaz, ami a tartós terhelésre kevésbé alkalmas. Többnyire feltöltött állapotban éli az életét és csak indításkor veszünk ki belőle energiát.

Munkaakku vastagabb lemezekkel, tartós terhelésre, ciklikus üzemre: töltés-merítés-töltés és így tovább. Jobban bírja a túlmerítést is.

A szerepek felcserélhetők ugyan, de azt valószínűleg neked kell kitapasztalni, hogyan válik be, én csak az elméletet ismerem.

2019. jún. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi felelne még meg? mert 4db aksi hogy P is legyen elég húzós.
2019. jún. 4. 13:23
 3/9 Morzsi007 ***** válasza:
Ha jól értem, az egész házat aksi+inverterről szeretnéd táplálni? Hogy akarod tölteni egyszerre a 4 aksit?
2019. jún. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van egy inverter 230-ból tölti vissza, a töltési áram kiválasztható!
2019. jún. 5. 04:59
 5/9 A kérdező kommentje:
48V, töltő áram azt hiszem max, 70A.
2019. jún. 5. 05:05
 6/9 Morzsi007 ***** válasza:
Akkor az egy komoly inverter lehet. Ha sorbakötöd a 4 aksit működhet. Én 4 egyformát vennék márkára is. Ha jól láttam ezek indítóaksik, de mennie kell ezzel is.
2019. jún. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Menni megyen, de a kérdés az meddig bírja az aksi, igazad van, egyformába jobb lenne, de adatra meg tök egyformák.

Az aksik majd annyiba kerülnének mint az inverter, ezért akarok "kombinálni"

2019. jún. 5. 13:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Pedig sorosan kötni elvileg csak azonos típusú és állapotú cellákat szabad (töltöttség, belső ellenállás, minden egyforma legyen).

Egyébként nem biztos, hogy pont egyformán oszlanak el a feszültségek töltés és kisütés közben, amiből túltöltés, illetve túlmerülés következhet valamelyik tagra nézve.

2019. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igaz, mondjuk van töltés kiegyenlítő.. hát nem tudom.. ez próba cseresznye dolog.
2019. jún. 6. 06:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!