Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik ívhiba védelmi eszközt...

Melyik ívhiba védelmi eszközt érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Milyen AFD ívhibavédelmi eszközt érdemes beszerezni egy 3x16A szabványosított óra után? A házban minden elektromos, így elektromos főzőlap, átfolyós vízmelegítő, elektromos fűtés és klíma is van, így azért nem teljesen átlagos otthon. Ráadásul egy része saját szerelés és bár a világítási hálozatot leszámítva mindenhol 2.5 CU vezetékek vannak Wago kötésekkel, mégis jobbnak látnám beszerezni egy ilyen eszközt (nem gányolás sehol, de mégis saját szerelés, jobb megelőzni a bajt). Létezik 3 fázisú ívhibavédelmi készülék? Mennyibe kerülne kiépíteni egy ilyen védelmet? Megéri?

#elektromosság #villanyszerelés #elektromos hálozat
2019. jún. 5. 02:23
 1/1 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy tisztában vagyok a saját szerelés veszélyeivel. Egy viszonylag kicsi rész a saját szerelés. Bár nem a mai kor szerelője, de a családban volt villanyszerelő, így volt kitől ellesnem és tanácsot kérnem, ezen kívül nem sajnáltam rá a pénzt így csak és kizárólag normális kötőelemeket építettem be, valamint a védelem is rendesen ki lett építve, az áramköröket B10 automata, a vizesblokkok elektromos eszközeit külön, 10mA-es Fi-relé az egész házat pedig egy 30mA-es Fi-relé védi (ez már amúgy a szabványos mérőhely feltétele, ha jól tudom)


Az ívhibavédelem kiépítését ezen kívül azért is tartanám fontosnak, mert a későbbiekben szeretnék egy elektromos töltőt is telepíteni (elektromos autóhoz)


Ezen védelem kiépítéséhez valószínűleg nem állnék neki saját kézzel, de szeretnék tájékozódni, hogy mi mennyibe kerül, illetve milyen típust, márkát érdemes beépíteni.

2019. jún. 5. 02:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!